- Що має бути відображено У АКТІ ПРИЙОМУ-ПЕРЕДАЧІ ПРИ КУПІВЛІ КВАРТИРИ?
- шаблон документа
- Що вказується обов'язково
- Передавальний акт до договору купівлі-продажу квартири
- Передача квартири за актом прийому-передачі
- Як правильно скласти акт-прийому передачі
- Які документи передаються покупцеві під час продажу квартири
- Термін звільнення квартири після продажу за законом
- Якщо акт прийому-передачі квартири не підписаний
- висновок
- питання
- відповідь
Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
"Електронний журнал" Азбука права ", 29.09.2017
Що має бути відображено
У АКТІ ПРИЙОМУ-ПЕРЕДАЧІ ПРИ КУПІВЛІ КВАРТИРИ?
При покупці квартири обов'язково складається письмовий договір купівлі-продажу і підписується акт прийому-передачі. Саме після вручення майна покупцеві, наприклад, шляхом вручення ключів, та підписання акта зобов'язання продавця передати житлове приміщення вважається виконаним (ст. 556 ЦК України).
В акті прийому-передачі квартири, крім дати і місця складання акта, а також номери і дати договору купівлі-продажу, повинні бути вказані такі відомості.
Д ані про сторонах угоди купівлі-продажу
Якщо сторонами є фізичні особи , То в акті зазначаються їх П.І.Б., паспортні дані, адреси реєстрації. Якщо хоча б однієї зі сторін є юридична особа , В акті зазначаються найменування, ІПН, ОГРН, юридична адреса організації, а також П.І.Б. представника, підписує договір і акт, і відомості про документ (найменування, номер, дата), що підтверджує його повноваження.
Д ані, дозволяють точно встановити предмет угоди - квартиру
В акті прийому-передачі повинні бути обов'язково вказані характеристики переданого приміщення - вид приміщення (квартира), номер, кількість кімнат, адреса житлового будинку, в якому розташована квартира, загальна і житлова площі . Крім того, можуть бути вказані інші ідентифікуючі ознаки приміщення: поверх, під'їзд, кількість рівнів квартири, поверховість всього будинку та ін. Дані відомості відображені у виписці з ЕГРН і технічному паспорті на квартиру, що надаються органами Росреестра і БТІ.
Слід відзначити ту обставину, що ключі від квартири були передані покупцеві.
Оплата за договором
В акті прийому-передачі також відбивається факт оплати вартості квартири відповідно до умов договору купівлі-продажу. Наприклад, так: покупець передав, а продавець прийняв грошові кошти в розмірі ціни договору, претензій по оплаті у продавця немає. Можна вказати реквізити платіжних документів або, якщо оплата здійснювалася в готівковій формі, вказати дату розписки в отриманні продавцем суми грошових коштів в оплату вартості квартири.
Крім того, в акті сторони договору можуть відобразити відсутність або наявність заборгованості за продавцем по комунальним послугам і іншим платежам по утриманню будинку на момент передачі квартири.
З писок майна, обладнання та дефектів в стані квартири
Для покупця дуже важливо внести в акт прийому-передачі список майна та технічного обладнання, придбаного разом з квартирою і знаходиться в ній в момент передачі (наприклад, предметів меблів, сантехніки), а також визначити всі недоліки в стані квартири (наприклад, стан устаткування, відсутність або наявність ремонту і т.п.) і описати наявні дефекти. Для продавця відображення цих даних в акті дозволить в майбутньому уникнути необгрунтованих претензій з боку покупця.
Підписи сторін
Передавальний акт складається в простій письмовій формі і підписується сторонами договору. Підписи сторін не підлягають обов'язковому нотаріальному посвідченню. Підписи свідчать про відсутність у сторін претензій один до одного, проте даний факт можна вказати в акті окремо.
Вторинна продаж житла в Росії залишається затребуваною і продовжує активно розвиватися, в зв'язку з чим виникає необхідність самостійно розбиратися в безлічі нюансів. Одним з них і є акт прийому-передачі квартири при продажу і, відповідно, її покупці. На жаль, досить часто цим документом при укладанні угоди і передачі ключів нехтують через незнання чи інших причин, що не завжди проходить безслідно.
Акт прийому-передачі квартири додається до договору купівлі-продажу і залишається в пакеті правовстановлюючих паперів на весь період володіння даним об'єктом нерухомості. згідно з нормами цивільного кодексу , Повна передача майна вважається саме після підписання цього документа, форма і зразок якого представлені далі. Навіть коли за договором купівлі-продажу все оформлено правильно, угода зареєстрована в державних органах, відбулася передача ключів і покупець стає власником, сам факт даного процесу за законом можна підтвердити тільки пред'явивши акт здачі квартири. У багатьох випадках нічого підтверджувати не доводиться, але ніхто не застрахований від непередбачених ситуацій і шахрайства. У таких випадках відсутність передавального підтвердження буде вельми відчутно.
Заощаджуйте ваш час та нерви. і протягом 5 хвилин отримаєте безкоштовну консультацію професійного юриста.
шаблон документа
Акт прийому-передачі квартири, що додається до договору купівлі-продажу, після підписання якого повинна проходити передача ключів, складається на вимогу.
прийому-передачі
(регіон і місто складання)(дата складання документа)Продавець з одного боку і Покупець (П. І. Б., дата народження, місце народження, вказати громадянство, стать, паспортні дані, включаючи серію, номер, ким, де і коли виданий, місце останньої реєстрації) з іншого боку, за договором купівлі-продажу житлоплощі від (внести дату, яка вказана на документі) підписали даний передавальний акт про наступне:
- Продавець передав, і Покупець прийняв за договором купівлі-продажу житлоплощі, з загальною площею (записати площа), розташовану на (вказати поверх) і має (вказати кількість кімнат), яка знаходиться за адресою: (вказати адресу, включаючи регіон і місто).
- Претензій до санітарного та технічним станом житлоплощі покупець не має.
- Передавальний акт оформлений і підписаний в (вказати кількість) примірниках, які мають однакову юридичну силу.
Продавець
(підпис, ініціали, прізвище)
покупець
(підпис, ініціали, прізвище)
Дати, поверховість і кількість наявних в приміщенні кімнат записуються прописом (словами). Номери і площа вносяться цифрами. Передача ключів до підписання документа відбуватися не повинна.
Що вказується обов'язково
Акт прийому-передачі квартири, форма і зразок якого представлений вище, підписується тільки після того, як буде перевірено наявність в ньому обов'язкових відомостей:
Оформляється акт прийому-передачі квартири виключно в письмовій формі. Після того як відбулося підписання передачі, покупцеві віддають ключі від квартири. Завіряти такий документ в нотаріальній конторі не обов'язково.
Інформація в даній статті надано для ознайомлення.
Ми рекомендуємо Вам до нашого юриста.
Акт прийому-передачі при продажу квартири виступає одним з найважливіших документів. По суті, він є обов'язковим додатком до договору купівлі-продажу. Такий документ завершує весь процес власності (у вигляді об'єкта нерухомості) від однієї особи до іншої.
Акт прийому-передачі необхідно грамотно, включивши в нього відомості про продавця та покупця, об'єкті угоди та інші відомості. Також разом з передавальним актом, які підтверджують право власності нового власника квартири.
Щоб уникнути виникнення проблем з реєстрацією права на нерухомість, а також з переходом ризиків, необхідно наполягати на підписанні акту, а при - намагатися їх вирішити. В цілому, висновок акта в інтересах всіх сторін по угоді.
Передавальний акт до договору купівлі-продажу квартири
У багатьох угодах, в тому числі і операціях з нерухомістю, де передбачається передача певного майна від продавця до покупця, складається передавальний акт. Перш за все йдеться про великі угоди, тобто коли майно має значну вартість. Ст. 556 ГК РФ передбачає єдиний можливий спосіб передачі продавцем і прийняття покупцем нерухомості - підписання вищевказаними сторонами передавального акту або іншого документа про передачу.
Зразок акту прийому-передачі квартири можна подивитися і скачати нижче.
Квартира вважається переданою (якщо інше не встановлено законом або договором) тільки після виконання двох умов:
- вручення майна (наприклад, передача ключів);
- підписання документа про передачу.
Закон прямо передбачає необхідність складання акта прийому-передачі майна, проте реєстрація права власності відповідним органом в деяких випадках може статися і без подання сторонами такого документа.
Передача квартири за актом прийому-передачі
Найбільш правильним закінченням всієї угоди з купівлі-продажу є складання акту прийому-передачі такого майна. Погодившись раніше на умови такого переходу (в тому числі і ціну) в договорі сторони повинні визначитися з моментом, коли квартира переходить від продавця до покупця. Таким моментом виступає підписання передавального акта.
Правовими наслідками передачі квартири, в першу чергу, є ризики, які переходять від продавця до покупця. Тобто після підписання вищезгаданого документа ризик випадкової загибелі (пожежа, повінь тощо), рахунки за надання комунальних послуг , Послуг зв'язку і так далі переходять до нового власника такого майна.
В акті зазвичай вказується в якому стані покупець приймає квартиру або фактично вступає в користування нею, при цьому воно повинно відповідати того стану, який прописано в договорі купівлі-продажу.
Як правильно скласти акт-прийому передачі
Акт прийому-передачі необхідно готувати найбільш грамотно і змістовно для запобігання спірних ситуацій між сторонами в разі їх виникнення. До його складання потрібно підходити з усією серйозністю, що не ставлячись до такого документа як до звичайної формальності.
Закон не наказує ніяких вимог до змісту акту, крім як обов'язковість складання такого документа в письмовій формі.
У текст акта найкраще включити такі відомості:
- про продавця і покупця (ПІБ, паспортні дані);
- про об'єкт передачі (фізичну адресу об'єкта, площа і так далі);
- про передачу зазначеного майна від продавця покупцеві;
- про інших предметах, що передаються разом з квартирою (вбудовані меблі, предмети інтер'єру, сантехніка і інше);
- про відсутність претензій (краще все суперечки дозволити до підписання акта);
- про перехід ризику випадково загибелі майна до покупця;
- про що передаються разом з актом документів (вказати перелік з кількістю аркушів);
- про кількість примірниках акта (зазвичай складається в трьох примірниках: один для покупця, другий для продавця і третій для реєструючого органу).
Зразок акту прийому-передачі квартири виглядає наступним чином:
Після складання акту необхідно проставити дату його підписання, а також поставити підписи сторін по угоді.
Законом також не передбачено нотаріальне посвідчення акта передачі і його обов'язкова державна реєстрація.
Які документи передаються покупцеві під час продажу квартири
За підсумками здійснення операції з купівлі квартири у покупця повинен бути сформований пакет документів, який підтверджує придбання такої власності. У покупця повинен бути наступний набір документів:
- договір купівлі-продажу квартири;
- виписка з Єдиного державного реєстру прав на нерухоме майно і угод з ним (раніше - свідоцтво про реєстрацію права власності);
- розписка продавця про отримання грошових коштів за квартиру (складається при оплаті угоди);
- довідки про оплату комунальних та інших послуг (бажано переконатися в оплаті, так як в противному випадку заборгованість доведеться виплачувати новому власнику);
- технічна документація ( технічний паспорт , План);
- передавальний акт.
Всі перераховані вище документи бажано вказати в акті прийому-передачі, для того щоб підтвердити факт передачі зазначених документів.
Термін звільнення квартири після продажу за законом
Найчастіше продавець проживає в реалізованому їм житловому приміщенні до його передачі покупцеві. Однак в цьому випадку необхідно визначитися з моментом звільнення квартири після її продажу. На практиці існує поняття юридичної і фактичної звільнення.
Юридичне звільнення має на увазі виписку прописаних осіб з реалізованої квартири. Для цього таким особам необхідно самостійно звернутися до відповідних органів для зняття їх з реєстраційного обліку з місця проживання, так як автоматично виписка при зміні власника не відбувається. Однак ст. 292 ГК РФ передбачає перехід права власності як підстава припинення права користування житловим приміщенням членами сім'ї колишнього власника.
Умова про юридичну звільнення найкраще включати в текст договору купівлі-продажу або укладати додаткову угоду.
Фактичне звільнення має на увазі фізичний переїзд колишнього власника з проданої квартири. Такий термін повинен бути визначений договором купівлі-продажу квартири. Якщо ж він не встановлений, то в зазначеному випадку застосовується розумний термін, який визначається виключно судом. На практиці він відповідає одному місяцю.
Якщо акт прийому-передачі квартири не підписаний
ГК РФ в ст. 556 прямо передбачає необхідність складання передавального акта. В іншому випадку майно не буде передано.
Відмова продавця з якої-небудь причини від підписання акта прийому-передачі рівносильний відмови від угоди.
Крім того, без передавального акта можуть виникнути складнощі з оформленням права власності на квартиру (наприклад, до Москви, де Росреестр вимагає надання такого документа).
Ларін О.С. уклав договір купівлі-продажу квартири з Ізмайловим Н.А. Продавець (Ізмайлов Н.А.) відмовився підписувати передавальний акт, пославшись на те, що підпише його тільки після передачі всієї суми по угоді. Ларін О.С. відмовився оплачувати решту коштів, мотивуючи це тим, що перехід права власності не був оформлений до кінця, так як Росреестр відмовляється реєструвати право власності без вищевказаного документа.
У зв'язку з цим угоду довелося розірвати, вже сплачені грошові кошти повернути не відбувся покупцеві.
У разі ухилення однієї із сторін від підписання акта іншій стороні необхідно настояти на цьому, спробувавши врегулювати спірні питання заздалегідь. В умовах договору купівлі-продажу має бути вказівка на терміни звільнення квартири продавцем. Якщо ж він їх не дотримується або зовсім відмовляється звільняти приміщення, покупець має право звернутися до суду, де його позовну вимогу буде задоволено і продавця зобов'яжуть з'їхати.
висновок
Передавальний акт в угоді, спрямованої на передачу квартири від однієї особи до іншої, є останнім документом, який складають продавець і покупець. Зазначений документ завершує весь процес, встановлює відправну точку в частині переходу ризиків, так як саме з моменту підписання акту ризик випадкової загибелі переходить на нового власника. Складання такого акта містить в собі безліч нюансів і особливостей, тому до його складання необхідно поставитися з усією серйозністю.
Не варто підписувати акт до того, поки продавцем не виконані всі зобов'язання за договором. Лише після фактичного і юридичного виселення колишнього власника представляється можливим підписання такого документа. Його складанням можна нехтувати, так як закон прямо встановлює необхідність складання передавального акта при здійсненні операції з нерухомістю.
питання
Чи обов'язковий акт прийому-передачі квартири?
Продавець квартири відмовляється підписувати передавальний акт. Не хотілося б через одного документа розривати всю угоду. Хотілося б уточнити, все-таки потрібен він при здійсненні операції, пов'язаної з квартирою або можна обійтися лише договором?
відповідь
У ст. 556 ГК РФ чітко вказує на необхідність складання такого документа. В іншому випадку така квартира буде вважатися не надіслані.
Крім того, відсутність акту може призвести до відмови реєструючого органу в реєстрації права власності. Тому краще врегулювати всі спори до підписання акта, настояти на його складанні і при необхідності послатися на вищевказану статтю ГК РФ.
Що має бути відображено У АКТІ ПРИЙОМУ-ПЕРЕДАЧІ ПРИ КУПІВЛІ КВАРТИРИ?Що має бути відображено У АКТІ ПРИЙОМУ-ПЕРЕДАЧІ ПРИ КУПІВЛІ КВАРТИРИ?
Хотілося б уточнити, все-таки потрібен він при здійсненні операції, пов'язаної з квартирою або можна обійтися лише договором?