Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
Фото: програма "Городовий"
Творці програми "Городовий" розповідають про те, з чим їм доводиться стикатися, щоб вирішити проблеми москвичів. У цьому випуску: боротьба з щурами і осами в мегаполісі.
Як показав досвід "городових", сусіди в багатоквартирному будинку - це не тільки люди, що живуть за стіною (з ними за рідкісними винятками москвичам вдається домовитися без допомоги телевізійників і комунальних служб), а й представники міської фауни, з якими неможливо знайти спільну мову і прийти до компромісу. З'їжджати добровільно вони не бажають, а виселяти "нелегалів" повинні комунальні служби. Коли комунальники не справляються, боротися з комахами і гризунами доводиться програмі "Городовий".
Минулого тижня в сутичку з гризунами вступив кореспондент "Міського" Сергій Носачев. Він відправився в район Коптєва рятувати молоду сім'ю від нашестя щурів. У Коптєва нашу знімальну групу зустріли Вероніка і Дмитро Антонові з маленькою донькою Аліною, що живуть на першому поверсі. У підвалі їхнього будинку оселилися полчища щурів, які привільно почувають себе на загальдомовий території, під вікнами і перед під'їздом і нітрохи не соромляться мешканців будинку і навіть знімальної групи.
Звичайно, москвичі не зраділи такому сусідству і прийшли до висновку, що в будинку необхідно проводити дератизацію.
Дератизація - це комплекс заходів, покликаних захистити мешканців від нашестя гризунів. Сюди входить не тільки звична нам санітарна обробка сміттєпроводу, під'їздів та прибудинкової території, а й ряд інженерних рішень, які повинні забезпечити неприступність будівлі для тварин.Для цього "городовий" відправився в інженерну службу, у віданні якої знаходиться поцяткована норами прибудинкова територія. Там заступник директора ЦКУ "ІС району Коптєва" Сергій Андрєєв пояснив кореспонденту, що за регламентом нори повинні регулярно кріпитися цементним розчином з битими стеклами, щоб щур не могла вибратися. Однак на ділі цих заходів виявляється недостатньо: живуть гризуни в будинку, і керуюча компанія повинна забезпечити неприступність будівлі і його належного санітарного стану.
"Останнім часом ми, бачачи таку кількість гризунів, спільно зі станцією дезінфекції проводимо додаткову обробку і підвального приміщення, і муксорокамер", - розповів "городового" начальник ГУП ДЕЗ району Коптєва Олександр Сурков.
Виходить, все роблять свою роботу, а щурів менше не стає? Щоб розгадати цю загадку, знімальна група вирушила на станцію дезінфекції, на яку посилалися і інженерна служба, і керуюча компанія.
Посилання по темі
Виявилося, щоб позбавити будинок від щурів, треба об'єднати зусилля декількох організацій. "Дератизаційних заходів завжди повинні проводитися в комплексі з інженерно-технічними і санітарно-гігієнічними заходами", - сказала заступник керівника дезінфекційної станції №2 ГУП МГЦТ Наталія Голікова.
Після візиту "городового" інженерна служба і керуюча компанія почали спільну боротьбу з гризунами на прилеглій території і в самому будинку. Співробітники організацій прибрали сміття, заклали нори і додатково розклали отрути в підвальному приміщенні і в мусороприемной камері. Чи допоможе це вирішити проблему, поки невідомо: одним днем такі питання не вирішуються. Але всі передумови для позбавлення від неприємного сусідства, за умови що самі мешканці будинку будуть дотримуватися чистоти, є.
Грунтуючись на цьому досвіді, програма "Городовий" радить: якщо у вашому будинку оселилися гризуни, звертайтеся в інженерну службу і керуючу компанію.
Ще одну цікаву скаргу на нових сусідів надіслала Світлана Царьова з району Браїлів Західне: на балконі москвички оселилися оси. Таке незвичайне звернення здивувало не тільки бувалого "городового" Дмитра Райкіна, а й районних комунальників. "За останні 13 років моєї роботи - це перший такий випадок, сподіваємося, останній", - зазначила головний інженер ГУП ДЕЗ району Браїлів Західне Світлана Лазуріна.
Мешканка будинку 15, корпус 3 по Востряковському проїзду виявила гніздо на балконі близько 3 місяців тому. "Воно було невелике, але з кожним днем стало збільшуватися", - поскаржилася вона.
Згодом непрохані гості виселили господиню з балкона, виходити на негобило страшно. Одного разу Світлана зважилася піти в атаку: взяла віник і спробувала збити вулик, звідки вилетів рій розлючених ос. На щастя, справа обійшлася всього одним укусом.
Прибувши на місце, кореспондент програми "Городовий" не відразу розібрався, куди бігти: на відміну від щурів, досвіду боротьби з осами у нього ще не було. Допомогти москвичка погодилися в управі району.
Для боротьби з комахами районній владі довелося викликати цілий загін МНС. Вулик обприскали отрутою і після деяких маніпуляцій осиний будинок разом з його мешканцями виявився в мішку, а балкон знову повернувся в розпорядження своєю законною господині.
Фото: програма "Городовий"
Робимо висновок: незважаючи на те що оси практично ніколи не селяться в багатоквартирних будинках, в МНС є фахівці, які вам допоможуть. Якщо ж ви вирішили самостійно прибрати осине гніздо, не забувайте про засоби індивідуального захисту: укуси ос дуже небезпечні для людини.
Хоч би хто оселився по сусідству, якщо вони вам заважають, домагайтеся їх виселення. Головне - знати, куди звертатися і в які двері стукати. У програмі "Городовий" ви знайдете рекомендації щодо вирішення найрізноманітніших побутових проблем. Ці та інші випуски програми дивіться на сайті M24.ru в розділі "Відео".
сюжет: Авторська колонка програми "Городовий": поради москвичам
Виходить, все роблять свою роботу, а щурів менше не стає?