- 1. Що таке представництво в суді і коли воно необхідне?
- 2. Класифікація судового представництва в цивільному процесі - ТОП-4 основні види
- Вид 1. Добровільне представництво
- Вид 2. Законне представництво
- Вид 3. Суспільне представництво
- приклад
- Вид 4. Представництво за призначенням
- 3. Як відбувається представлення інтересів в суді по довіреності - 7 основних етапів
- Етап 1. Вибір представника
- Етап 2. Оформлення довіреності
- Етап 3. Розробка стратегії
- Етап 4. Оформлення документації
- Етап 5. Підготовка доказової бази
- Етап 6. Участь в судових засіданнях
- Етап 7. Оскарження рішення суду в інших інстанціях
- 4. Послуги представництва в суді від професіоналів - огляд ТОП-5 компаній
- 1) Правознавець ru
- 2) Фокін та партнери
- 3) Кліфф
- 4) Калашников і партнери
- 5) Лорд
- 5. Як вибрати судового представника - практичні поради та рекомендації
- Порада 1. Визначте рівень ораторської майстерності представника
- Порада 2. Не погоджуюсь відразу на Найдешевші варіанти
- Порада 3. Зверніть увагу на досвід ведення справ судового представника
- Рада 4. Вивчіть відгуки клієнтів
- Рада 5. Дізнайтеся спеціалізацію адвоката
- 6. Висновок
Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
Що таке представництво в суді у цивільних справах? Як проходить представлення інтересів в суді по довіреності? Хто пропонує послуги представництва в арбітражному і цивільному суді?
Привіт, шановні читачі журналу «ХітёрБобёр». З вами на зв'язку Валерій Чемакіна - консультант з правових питань.
Сьогодні я розповім про те, що таке представництво в суді і коли воно необхідне.
Крім того, в кінці матеріалу я дам кілька порад щодо правильного вибору судового представника.
1. Що таке представництво в суді і коли воно необхідне?
Така юридична послуга, як представництво в суді з'явилася в далекій давнині разом з судами. В ті часи не було потрібно ніякого документального оформлення повноважень. Представництво в суді організовувалося родичами позивачів або відповідачів, що не потрібно сьогодні.
Спочатку введемо поняття довірителя, представника і представництва в суді.
Довіритель - сторона, яка довіряє захист своїх прав і законних інтересів в суді іншій особі.
Судовий представник - це особа, яка виступає в судовому процесі від імені довірителя з метою досягнення необхідного результату.
Судове представництво - це правова діяльність представника для досягнення інтересів довірителя.
В одній зі статей на нашому сайті дається докладний опис поняття юридичні послуги . Так ось, одна з послуг - це представництво в суді.
Воно може знадобитися довірителю в наступних випадках:
- неповнолітній вік довірителя або його недієздатність;
- відсутність фізичної можливості відвідувати судові засідання;
- відсутність бажання відвідувати судовий процес через зайнятість або по морально-етичних причин;
- невпевненість в знаннях і можливостях в разі самостійного захисту своїх прав і законних інтересів.
На судового представника покладається велика кількість функцій, які діляться на загальні і спеціальні. Для здійснення загальних функцій не потрібно довіреність, а для спеціальних вона необхідна.
До загальних повноважень належить:
- ознайомлення зі справою;
- записи, фото і відеозйомка;
- збір інформації та подання запитів;
- збір доказів, призначення експертиз і досліджень;
- участь в судовому засіданні.
До спеціальних повноважень належать:
- визнання, підпис, подача позову, зменшення обсягу або повна відмова від вимог, що пред'являються;
- направлення справи для розгляду третейським суддею;
- оскарження рішень суду;
- укладення мирової угоди;
- передоручення своїх повноважень;
- повноваження, пов'язані з майновими правами.
Представництво буває в суді загальної юрисдикції та арбітражному. Особливістю останнього є те, що юридична допомога виявляється підприємцям у спорах фінансово-господарської спрямованості: податковим, з державними органами, з іншими підприємствами по виконанню договорів.
2. Класифікація судового представництва в цивільному процесі - ТОП-4 основні види
У цивільному процесі існує 4 основних види представництва в суді відповідно до ЦПК РФ. Класифікація ґрунтується на способі його встановлення.
Вид 1. Добровільне представництво
Воно засноване на добровільному договорі про представництво в суді і буває як платним, так і безкоштовним. Безкоштовне представництво в суді може бути організовано вашими знайомими, друзями чи сусідами, що володіють необхідними знаннями за умови належного оформлення повноважень нотаріально завіреної довіреністю.
Існує безліч комерційних фірм, які на платній основі надають послуги юриста . Рекомендую прочитати тематичну статтю про це поняття на нашому порталі. При вирішенні складних питань краще залучати фахівців з юридичною освітою і досвідом.
Вид 2. Законне представництво
Законні права та інтереси обмежених в дієздатності або повністю недієздатних осіб представляють піклувальники, усиновителі або батьки. У разі припинення діяльності організації член ліквідаційної комісії виступає в ролі представника. При банкрутство компанії законним представником стає арбітражний керуючий.
Законні представники мають право здійснювати будь-які дії від імені своїх довірителів. Також вони можуть делегувати дані їм повноваження іншій особі, наприклад, адвокату по сімейних справах . Про те, в яких випадках це доцільно - читайте в нашій окремій статті.
Вид 3. Суспільне представництво
Цей вид застосовується організаціями та громадськими об'єднаннями для захисту законних інтересів учасників цих утворень. Сюди можна віднести профспілки, громадські організації із захисту прав людини, ТСЖ і інші освіти, що функціонують на законній основі.
приклад
Будучи заступником голови муніципальної Комісії у справах неповнолітніх, я неодноразово представляв у суді інтереси КДН. Найчастіше це були процеси щодо позбавлення батьківських прав та оскарження постанов комісії у справах про адміністративні правопорушення.
Вид 4. Представництво за призначенням
Бувають випадки, коли не вдається встановити місце знаходження відповідача, щоб повідомити його про судове засідання. У цьому випадку суд має право призначити представника. Однак, якщо відповідач був повідомлений, але до суду не з'явився, то представник йому не призначається.
3. Як відбувається представлення інтересів в суді по довіреності - 7 основних етапів
Щоб оформити повноваження представника для представництва в суді, потрібно скласти доручення і завірити її у нотаріуса. Врахуйте, що в арбітражному суді крім неї знадобиться рішення керуючого органу, якщо потрібно оформити мирову угоду з відмовою від майнових вимог.
В одній зі статей на нашому порталі детально описана діяльність арбітражного юриста . Прочитавши її, ви зрозумієте, що для господарських розглядів краще наймати професіоналів. Втім, це відноситься і до будь-яких серйозних справ.
Тепер пропоную розглянути весь процес представництва в суді адвоката поетапно.
Етап 1. Вибір представника
Захист інтересів в судових інстанціях - справа клопітка і вимагає професіоналізму. Закон не забороняє залучати будь-якого осудної людини для цих цілей. Однак потрібно розуміти, що в ході процесу можуть виникнути проблеми з оформленням документації.
Для найму представника в суді за договором найкраще звернутися в юридичну консультацію . Детальніше про таких конторах можна почитати в тематичній статті нашого журналу. В кінці цього матеріалу я пропоную огляд декількох надійних компаній, які забезпечують представництво в суді фізичних осіб і організацій.
Етап 2. Оформлення довіреності
У загальному випадку написану довіреність треба завірити у нотаріуса. Якщо ж в якості представника виступає співробітник державного, муніципального органу або установи, то допускається її підписання керівником.
Права військовослужбовців можуть захищати співробітники військових частин за дорученням, підписаної командиром частини. Начальник колонії запевняє довіреність для представника ув'язненого.
Етап 3. Розробка стратегії
Розробка стратегії, яка б не була вартість представництва в суді, - обов'язкова умова успіху всієї справи. Представнику потрібно врахувати всі обставини, що мають до нього відношення.
Найнятий представник, як і, наприклад, арбітражний адвокат , Зобов'язаний детально ознайомитися з документацією по справі, після чого вибрати оптимальний варіант захисту інтересів свого довірителя. В ході вивчення можна встановити контакт з протилежною стороною і врегулювати конфлікт у позасудовому порядку.
Етап 4. Оформлення документації
Після ознайомленням зі справою і вироблення стратегії судового представнику потрібно зібрати всі відсутні документи і написати позовну заяву, якщо у справі ви є позивачем. У разі, коли ви відповідач, представник зобов'язаний написати аргументовану відзив на пред'явлений позов.
Судовий представник повинен призначити необхідні експертизи і отримати їх результати, написати клопотання так само, як і адвокат по цивільних справах . Про діяльність цього фахівця можна прочитати в іншій статті нашого журналу.
Етап 5. Підготовка доказової бази
Крім збору зазначених вище документів, представнику потрібно знайти всіх свідків, які готові дати свідчення в вашу користь. В матеріалах справи не повинно бути нічого, що може свідчити проти вас. Навпаки, прилучення аудіо і відеозаписів, які здобуті законним шляхом, сильно допоможе вирішенню справи в вашу користь.
Етап 6. Участь в судових засіданнях
Як би не було оформлено представництво в суді, воно передбачає безпосередню участь в ньому представника.
Обов'язки і права представника в судовому засіданні:
- зобов'язаний підтвердити свої повноваження;
- повинен всіма законними засобами захищати інтереси довірителя;
- має право представляти суду докази, заявляти клопотання.
Етап 7. Оскарження рішення суду в інших інстанціях
Може трапитися так, що рішення суду вас не задовольнить. У цьому випадку ваш представник повинен оскаржити це рішення у вищих інстанціях. Умови представництва в суді апеляційної інстанції нічим не відрізняються від тих, що були викладені вище.
Якщо вважаєте за необхідне, то там можете скористатися і адвокатської допомогою. Наприклад, при вирішенні матеріальних питань при розлученні вам допоможе адвокат по розділу майна . Про нього на нашому ресурсі є дуже докладний матеріал.
4. Послуги представництва в суді від професіоналів - огляд ТОП-5 компаній
Сьогодні на ринку юридичних послуг працює величезна кількість фірм і приватних юристів. Багато з них готові представляти інтереси в судових органах.
Скільки коштує представництво в суді в тому чи іншому місці, залежить від наступних факторів:
- популярність компанії або приватного юриста;
- рівень складності вашої справи;
- чи потрібні додаткові дослідження та експертизи;
- чи є статус адвоката у представника.
приклад
Носков Ігор Юрійович, відомий московський адвокат, кандидат юридичних наук за свою практику виграв безліч справ. Серед них були навіть справи, програні в суді першої інстанції (як правило без залучення юриста). Однак хід навіть таких, здавалося б «безнадійних» судових процесів вдавалося переломити, і в підсумку, - виграти!
Це ще раз доводить, що якщо ви довірите представлення інтересів в суді майстру своєї справи, професійного адвоката, ваші інтереси будуть захищені на якісно іншому рівні. Однак врахуйте, досвідчені юристи радять якомога раніше звертатися за юридичною допомогою - в цьому випадку шанси на перемогу збільшуються, а витрати грошей, часу і сил знижуються.
Далі, як обіцяв, пропоную огляд п'яти відомих компаній, які не тільки дають якісні консультації юриста , А й пропонують представництво в суді за помірною ціною.
1) Правознавець ru
Особливість цієї компанії в тому, що спочатку вона створювалася як інтернет майданчик з надання юридичної консультаційної допомоги. З правознавців працює на постійній основі більше 700 висококваліфікованих юристів. Сьогодні вони не тільки консультують клієнтів віддалено через інтернет, а й організовують представництво в суді з оплатою за результатом.
У правознавців ціну за послугу вільний встановити сам клієнт. Наприклад, вам потрібно представництво в суді по кримінальній справі. Ви формулюєте проблему в спеціальній формі на сайті компанії і пропонуєте суму. якщо знайдеться адвокат у кримінальних справах , Який візьметься за вашу справу на цих умовах, то він з вами зв'яжеться.
Сьогодні на сайт Правознавець щодня заходять більше 100 000 чоловік. Звичайно, частина відвідувачів - цікаві громадяни, але основний контингент - це люди, яким дійсно необхідна кваліфікована правова допомога. За 3 роки роботи представники ресурсу вже встигли відповісти на 450 000 складних юридичних питань, що потребують професійного участі.
Велика частина послуг була надана безкоштовно. Ресурс продовжує розвиватися і рости. На портал залучаються нові професійні учасники - адвокати, юристи, фахівці різних галузей права.
Ось деякі напрямки, за якими компанія пропонує представництво в суді:
- кримінальне судочинство;
- представництво в суді по адміністративних справах;
- розгляд цивільних справ;
- сімейні справи;
- захист інтересів компанії в арбітражному суді;
- представництво в суді по захисту прав споживачів, повернення товарів .
Так як оформити представництво в суді в правознавців хочуть багато, то на головній сторінці сайту є дуже зручний список тем. Якщо вам, наприклад, треба відстояти свої інтереси в суді з питання захисту прав споживачів , Потрібно знайти відповідну тему і перейти по посиланню. Там буде багато довідкового матеріалу і форма замовлення.
Так що якщо вам необхідно швидке вирішення юридичних питань - пишіть на Правовед.ру , І вам допоможуть кваліфіковані співробітники компанії.
Для повноти картини, пропоную подивитися цікавий відеоролик про компанію, в якому детально описані підходи фахівців до роботи з клієнтами.
2) Фокін та партнери
Ця юридична фірма працює з 2003 року і пропонує різноманітні послуги для бізнесу. Зв'язатися з фахівцями компанії можна за телефонами, розміщеним на головній сторінці або через чат, який знаходиться там же.
Керівник підприємства - к.ю.н. адвокат Фокін Володимир Маратович, який спеціалізується на наступних питаннях: інвестиції, безпека бізнесу, захист холдингів, інтелектуальна власність, податкові спори .
Сакал Дмитро Вадимович - його партнер і адвокат в галузі кримінального права. Він займається посадовими злочинами і виступає в якості адвоката по економічних злочинах . Рекомендую прочитати матеріал на нашому сайті, присвячений діяльності таких фахівців.
3) Кліфф
У цій компанії працюють прекрасні фахівці в сфері арбітражного судочинства. У них великий успішний досвід не тільки в російських судах, а й Міжнародному Комерційному арбітражному суді при ТПП РФ (МКАС). Компанія пропонує представництво в суді навіть за усною заявою.
Спори, вирішенням яких займаються юристи компанії Кліфф:
- арбітражні;
- корпоративні;
- вексельні;
- по антимонопольному законодавству;
- з державними органами та багато інших.
При необхідності рішення в суді суперечок, пов'язаних з приватизацією, угод з нерухомістю вам може бути надано адвокат з житлових питань . Зі спеціальної статті нашого журналу можна дізнатися багато цікавого про сферу його діяльності.
4) Калашников і партнери
Московська колегія адвокатів «Калашников і партнери» працює як з фізичними, так і з юридичними особами. Юристи цієї фірми надають послуги представництва в судах будь-якої юрисдикції і по будь-яких напрямах права. До складу колегії входять адвокати з багаторічним стажем роботи. Кожен фахівець займається своїм напрямком.
Невелика вибірка напрямків, за якими надає послугу представництва в суді Московська колегія адвокатів «Калашников і партнери»:
В одній з наших статей докладно описана діяльність адвоката по розділу майна . Якщо вам знадобився такий фахівець з великим стажем роботи, то сміливо звертайтеся в Московську колегію адвокатів «Калашников і партнери».
5) Лорд
Представники цієї компанії готові захищати інтереси клієнтів в судах загальної юрисдикції та арбітражних. Компанія багатопрофільна, тому тут можна вибрати фахівця практично в будь-якій галузі права. Оплата за послуги здійснюється з тих коштів, які були стягнуті з відповідача.
Види питань, які вирішують юристи компанії Лорд:
- консультації по судових справах;
- дослідження та експертизи;
- мирові угоди;
- підготовка документів для участі в судовому процесі;
- представництво в суді.
Компанія надає адвокатські послуги, в тому числі адвоката у спадкових справах , Про який йшла мова в одній з наших статей.
5. Як вибрати судового представника - практичні поради та рекомендації
Розглянемо кілька практичних порад і рекомендацій щодо вибору судового представника. Відзначимо, що реальний судовий процес - це не контрольна робота за судовим представництву в вузі. Тут потрібно мати дуже специфічними якостями.
Порада 1. Визначте рівень ораторської майстерності представника
У суді головне - переконати суддю у власній правоті, грунтуючись на юридичних фактах і нормах. Не кожен грамотний юрист, володіючи глибокими знаннями в юриспруденції, здатний захищати права клієнта в суді. Для цього потрібно володіти реальним ораторським майстерністю. Треба схилити на свою сторону не тільки знаннями, а й умінням донести свою точку зору.
З цієї причини навіть при виборі адвоката по ДТП треба звертати увагу на те, як він формує свою промову, як він здатний переконувати і наскільки він харизматичний, як особистість.
Порада 2. Не погоджуюсь відразу на Найдешевші варіанти
Економити на судовому представника не варто. Програне справа може коштувати вам набагато більше. Врахуйте, що юристи, які мають багатий досвід успішних справ, коштують дорого. Тому, якщо ціна вашого питання досить висока, то і фахівця варто вибирати більш дорогого. Тим більше, що при благополучному для вас завершення справи його послуги оплатить відповідач.
Порада 3. Зверніть увагу на досвід ведення справ судового представника
Зазвичай судові представники викладають на своїх сайтах співвідношення виграних і програних справ. Вивчіть цей досвід і вибирайте того, який в останній рік програв найменше судових процесів.
Рада 4. Вивчіть відгуки клієнтів
Вивчаючи відгуки клієнтів про конкретний юриста, беріть до уваги в першу чергу думку своїх знайомих і друзів. Варто прочитати і відгуки на сторонніх сайтах і форумах. Ставиться серйозно до відгуків на сайті самого юриста не варто, так як багато хто з них замовні.
Рада 5. Дізнайтеся спеціалізацію адвоката
Щоб ваш процес вів найбільш компетентний представник, звертайте увагу на його спеціалізацію. Вона повинна бути якомога ближче до тематики вашого справи, а бажано повністю збігатися з нею.
Наприклад, якщо у вас шлюборозлучний процес, то найміть адвоката з розлучень , А не просто фахівця за сімейним законодавством.
6. Висновок
Ми докладно розглянули з вами поняття судового представництва і дізналися, в яких випадках воно потрібне. Тепер ви без зусиль зможете при необхідності найняти собі адвоката у відомих фірмах за помірну плату.
В кінці хочеться побажати вам відсутності таких ситуацій, коли потрібен адвокат, і всього самого найкращого! Якщо вам є, що сказати, прошу залишити коментар і оцінити статтю.
1. Що таке представництво в суді і коли воно необхідне?Як проходить представлення інтересів в суді по довіреності?
Хто пропонує послуги представництва в арбітражному і цивільному суді?
1. Що таке представництво в суді і коли воно необхідне?