Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
В даний час, в нашій країні все частіше полягають шлюби між громадянами Казахстану і громадянами іншої країни. Це пов'язано з тим, що зараз в'їзд і виїзд громадян за межі Республіки Казахстан став досить вільним, казахстанці динамічно контактують з іноземцями в діловому і особистісному ставленні, посилено розвинена міграція населення. Все це призвело до значного зростання числа шлюбів наших громадян з іноземцями. В першу чергу молоді люди задаються питанням дозволено реєструвати подібні шлюби на території Республіки Казахстан, що потрібно, щоб подати заяву і які вимоги необхідно виконати.
Відповідно до статті 14 Закону Республіки Казахстан "Про правове становище іноземців" іноземці можуть укладати і розривати шлюби з громадянами Республіки Казахстан на території РК. Також відповідно до законодавства та міжнародних договорів РК вони мають права і несуть обов'язки в шлюбних та сімейних відносинах нарівні з громадянами Республіки Казахстан.
Законодавство Казахстану визначає умови, форму і порядок укладення шлюбу для кожного з молодят. Громадяни повинні дотримуватись обмежень для вступу в шлюб, встановлені казахстанським законодавством, такі як добровільність вступу в шлюб, шлюбний вік, відсутність спорідненості, дієздатність, і.т.д.
Реєстрація шлюбу між казахстанським громадянином та іноземцем провадиться за загальними правилами в органі реєстрації (РАГС) або в дипломатичному представництві, консульській установі іноземної держави , Громадянином якої є особа, яка бажає вступити в шлюб.
Порядок подачі заяви на реєстрацію шлюбу
Для реєстрації шлюбу в першу чергу необхідно подати Заява про вступ в шлюб, складене в письмовому вигляді. При подачі заяви в РАГС про вступ в шлюб, бажано, щоб іноземець надав дозвіл на шлюб від компетентного органу держави, громадянином якої він є, так як можливі випадки, коли при відсутності такого дозволу шлюб може бути визнаний недійсним в його рідній країні. Але якщо заявники наполягають на реєстрації без такого роду дозволи, їх шлюб в будь-якому випадку реєструється.
Крім цього, заявники обов'язково надають:
- Документ, що засвідчує їх особу :
- громадянин Республіки Казахстан, що проживає на території РК - посвідчення особи або паспорт ;
- громадянин Республіки Казахстан, який постійно проживає за кордоном - паспорт громадянина РК з відміткою консульської установи за кордоном про взяття її на облік як постійно проживає за кордоном громадянина Республіки Казахстан;
- іноземець, який постійно проживає в РК - вид на проживання іноземця в Республіці Казахстан.
- іноземець, тимчасово перебуває в Республіці Казахстан - документ, виданий органом внутрішніх справ Республіки Казахстан, що дозволяє тимчасове проживання в РК;
- особа без громадянства, яка постійно проживає в Республіці Казахстан, - посвідчення особи без громадянства з відміткою органів внутрішніх справ Республіки Казахстан про реєстрацію за місцем проживання;
- особа без громадянства, які тимчасово перебуває в Республіці Казахстан - документ, що засвідчує його особу, виданий компетентними органами країни його проживання і зареєстрований в установленому порядку в органах внутрішніх справ Республіки Казахстан.
Реєстрацію іноземців та осіб без громадянства, які тимчасово перебувають в Республіці Казахстан можна здійснити онлайн.
- Документи, що підтверджують необхідність зниження встановленого шлюбного віку.
- Відомості про попередні шлюби.
- Відомості про наявні дітей.
- Розписку про обізнаність про стан здоров'я та матеріальне становище один одного, також про відсутність перешкод до вступу в шлюб.
Документи, що засвідчують особу іноземців, осіб без громадянства повинні бути надані з нотаріально завіреним перекладом на казахський або російська мови.
Як правило, після закінчення одного місяця після подачі заяви відбувається реєстрація шлюбу, обов'язково, в особистій присутності осіб, що вступають у шлюб. Процес реєстрації проводиться в порядку, встановленому для державної реєстрації актів цивільного стану.
Якщо шлюб між громадянином Казахстану і іноземцем укладений за межами РК з дотриманням законодавства держави, де він укладений, такий шлюб буде дійсним і на території Казахстану.
Слід зазначити, що в Республіці Казахстан не допускається укладати шлюб між:
- особами однієї статі;
- особами, з яких хоча б одна особа вже перебуває в іншому зареєстрованому шлюбі;
- близькими родичами;
- усиновителями і усиновленими, дітьми усиновителів і усиновленими дітьми;
- особами, хоча б одне з яких визнана недієздатною внаслідок психічного захворювання або недоумства за рішенням суду, що набрало законної сили.
Якщо до вас не відноситься ні один з вищевказаних пунктів, але вам відмовили в реєстрації шлюбу з якихось причин, відмова може бути оскаржена в суді.