Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
Організація Transparency International в середу представила щорічний Індекс сприйняття корупції , Судячи з якого, ситуація з цією проблемою в світі за останні шість років покращилася ненабагато.
Емблема Transparency International
Очолює рейтинг Нова Зеландія, де, на думку спостерігачів, найнижча корупція. Відразу за нею йдуть вже традиційні лідери списку з Північної Європи - Данія, Фінляндія і Норвегія. Замикають рейтинг Сомалі, Південний Судан і Сирія.
Найбільш благополучним регіоном з точки зору корупції визнана Західна Європа, а найгірше справи йдуть в африканських країнах на південь від Сахари.
Серед країн, які поліпшили свої показники, можна назвати Кот-д'Івуар, Сенегал і Великобританію.
Всього в Індексі Transparency International 180 країн, вони ранжовані за кількістю балів від 1 до 100, де 1 означає максимальний рівень корупції, а 100 - практично її відсутність. Понад дві третини країн у списку набрали менше 50 балів.
В цьому році в коментарях для преси Transparency International особливо вказує на залежність успіху боротьби з корупцією від свободи ЗМІ. За даними організації, в країнах, де преса і громадянські активісти найменш захищені, і в плані корупції спостерігаються гірші результати.
Представлений рейтинг малює іншу картину глобальної корупції, ніж Індекс фінансової секретності , Опублікований 30 січня організацією Tax Justice Network. В останньому проблемними виявляються такі країни, як США, Швейцарія та Гонконг. Однак варто пам'ятати про те, що індекс фінансової секретності оцінює прозорість у фінансовій сфері, можливості відходу від податків і відмивання грошей, тоді як рейтинг Transparency International стосується лише сприйняття корупції.