Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
- В кінці 2014 року у нас істотно виріс курс долара. Якщо згадати, то курс доходив до 80 рублів, прогнозували його зростання до 100. У такій ситуації багато хто став вкладати гроші в нерухомість. Пізніше, природно, гроші у людей закінчилися і настав період, коли практично нічого не продавалося. Ціни на нерухомість поповзли вниз, - розповів Віталій Злочевський в ефірі радіостанції «Ехо Москви в Благовєщенську». - Згідно зі статистикою, яка є в моєму розпорядженні, ціни знизилися в середньому на чверть, а в деяких випадках трохи більше. І ми в гільдії вважаємо, що цінове дно сьогодні вже досягнуто. Навряд чи вартість буде змінюватися в меншу сторону. Навпаки, намітилися перспективи до поступового зростання цін. Він буде не таким різким, як в 2008 і 2009 роках, він буде набагато повільніше і спокійніше.
Слова Віталія Злочевського підтверджують і дані Амурстата. Якщо три роки тому «квадрат» в новобудові обходився в середньому в 62,5 тисячі рублів, то зараз ледь дотягує до 51,4 тисячі. «Вторинний ринок» за той же час подешевшала в середньому на 5 тисяч рублів - це близько 10 відсотків вартості. Сьогодні квадратний метр на вторинному ринку коштує 50,8 тисячі рублів.
Стагнація на ринку житла вдарила по професії ріелтора. Кількість агентств нерухомості в амурської столиці скоротилася вдвічі. «Кількість агентств, активно працюють на ринку нерухомості, в період кризи традиційно знижується до 40-50, а коли наступають хороші часи, кількість фірм виростає до 100. Ця циклічність в принципі характерна для ріелторського ринку. Криза в країні продовжується вже 2,5 року, і це природно, що частина агентств в Благовєщенську закрилася », - зазначає Віталій Злочевський.
Експерт упевнений, що з ринку йдуть в основному агентства, що проіснували рік-два. Основний кістяк компаній залишається. Проте, в професійному співтоваристві кажуть, що торгувати на ринку нерухомості стало складніше.
Справа в тому, що попит сьогодні перерозподіляється на користь первинного ринку. Його підстьобує держава, раз у раз запускаючи програми субсидування іпотечної ставки. Квартири в новобудовах часто набувають у самого забудовника через його офіс продажів, ріелтор при такій угоді, як правило, не потрібен. На вторинному ринку місце ріелторів всіляко намагаються зайняти банки. Кредитні установи активно просувають онлайн-послуги з реєстрації угод на цьому ринку.
50 тисяч рублів - середня вартість послуг ріелторів в Благовєщенську
Ріелтори ще повернуться на ринок і будуть затребувані, впевнений Віталій Злочевський. За його словами, головне завдання ріелтора - не тільки підібрати своєму клієнтові нерухомість, але і мінімізувати ризики. «Так, якісь функції зараз перетягнули на себе банки, але знову ж таки фахівець банку не працює з квартирами і не показує їх клієнтам. Він працює виключно з паперами. А ризики є завжди, причому як при участь у пайовому будівництві, так і на вторинному ринку. Розпізнати ризик і попередити розвиток негативної для клієнта ситуації поки може тільки ріелтор. Цю функцію до нього навряд чи комусь вдасться відібрати в найближчі роки. Головним залишається питання, як вибрати собі правильного ріелтора », - підкреслив Віталій Васильович.
Перед тим як вступити в «долевкі», необхідно подивитися, як веде себе компанія-забудовник на ринку, радить Віталій Злочевкій. Предметом уваги повинна стати цінова політика. «Одна справа, коли забудовник знижує ціни в період сезонних акцій, але коли демпінг цін стає системою, то це одна з ознак, що у фірми є певні проблеми», - говорить експерт.
За прикладами далеко ходити не потрібно. У 2006 році відома компанія «Росія» продавала квартири в новобудовах за цінами, помітно нижче ринкових. Це викликало певні питання з боку інших забудовників, тому що багато хто розумів, що запропоновані ціни нижче собівартості будівництва. Для майбутніх пайовиків пропозицію «Росії» було подарунком, але навряд чи подарунку раділи ті, хто опинився в числі останніх покупців дешевих «квадратів». Подібну фінансову стратегію, за словами Віталія Злочевського, вибрала для себе і компанія «Городок», яка тримала ціни нижчі, ніж у інших забудовників.
Керівник професійного співтовариства ріелторів Приамур'я радить відштовхуватися від 50 тисяч рублів за квадратний метр, якщо мова йде про новобудову в центральній частині міста, і від 35-40 тисяч рублів - якщо будівництво ведеться на околиці Благовещенська або в його передмісті. Якщо вам пропонують вартість квартири дешевше, то ризик того, що будинок залишиться не добудований, дуже великий.
Матеріали по темі
З видом на Китай: Благовещенська квартира увійшла в топ найдорожчих на Далекому Сході 18.02.2019, 11:33 Іпотека проти дорогих квартир: збільшення відсоткових ставок змусить продавців житла стримати апетит 17.01.2019, 7:07 «Квадратна» істерика пішла на спад: ціни на квартири в Благовєщенську перестали рости 11.01.2019, 8:06 У Благовєщенську продають котедж за 6 мільярдів рублів 12.10.2018, 15:13 Чому дорожчає «квадрат»: ціни на квартири в Благовєщенську спрямувалися вгору 02.10.2018, 7:01 Федеральні аналітики помилково записали Приамур'ї в лідери за темпами зростання цін на житло 13.03.2018, 16:01 Приамур'ї увійшло до п'ятірки найдорожчих новобудов ДФО 17.02.2018, 12:46 Мінбуд залишив без змін ціну «квадрата» в Амурській області 22.01.2018, 9:53 «Квадрат» на первинному ринку житла подорожчав в Приамур'ї на півтора відсотка 30.10.2017, 9:44 Для покупки квартири середньостатистичному амурчаніну потрібно працювати 7 років 29.08.2017, 8:00 У Благовєщенську пенсіонерка-інвалід покарала ріелторів за відмову повернути їй гроші 21.07.2017, 11:23показати ще