- Зразки мирової угоди на стадії виконавчого провадження
- Зразок мирової угоди у виконавчому провадженні № 1
- Зразок мирової угоди у виконавчому провадженні № 2
- Мирова угода на стадії виконавчого провадження: на що звернути увагу
- Залишилися питання по виконавчому провадженню? Відповідь знайдеться в системі Юрист
- Що включають в текст мирової угоди у виконавчому провадженні
Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
Закон дозволяє сторонам спору підписати мирову угоду на стадії виконавчого провадження. Що потрібно знати про особливості такої примирної процедури.
Читайте в нашій статті:
Зразки мирової угоди на стадії виконавчого провадження
Згідно АПК РФ, а також ЦПК РФ сторони спору має право примиритися на етапі виконання судового акта. Мирова угода на стадії виконавчого провадження готують за тими ж правилами, що і на інших етапах процесу .
Зразок мирової угоди у виконавчому провадженні № 1
Зразок мирової угоди у виконавчому провадженні № 2
Мирова угода на стадії виконавчого провадження: на що звернути увагу
За АПК РФ сторони можуть підписати мирову на будь-якому етапі арбітражного процесу, а також на етапі виконання судового акта (ч. 1 ст. 139 АПК РФ). У ЦПК по п. 2 ст. 439 виробництво припиняється, якщо сторони уклали мирову угоду . У цьому випадку суд діє відповідно до ст. 173 ЦПК. В обох випадках підготовка та затвердження мирової угоди у виконавчому провадженні будується на загальних принципах:
Залишилися питання по виконавчому провадженню? Відповідь знайдеться в системі Юрист
- Угода служить способом припинення спору між сторонами. Якщо документ підпишуть, позивач не зможе звернутися до суду з позовом до відповідача за тією самою підставою.
- Учасники угоди - це сторони виконавчого провадження, стягувач і боржник.
- Для затвердження мирової угоди на стадії виконавчого провадження необхідно звернутися в суд. Сторони підписують документ, після чого передають його на затвердження. Угода не матиме сили, якщо суд його не затвердить. Проект подають в суд, який розглядав справу. В арбітражних спорах затвердити проект також може перша інстанція за місцем виконання судового акта (ч. 1 ст. 141 АПК РФ).
- Щоб суд розглянув проект мирової угоди у виконавчому провадженні, в суд направляють спеціальне клопотання. Клопотання оформляють за загальними правилами підготовки процесуальних документів: вказують найменування суду, сторін спору і т. Д. Крім проекту угоди, до клопотання додають копію виконавчого документа, а також довідку від пристава-виконавця, що виконавчий лист пред'явили і він перебуває у провадженні.
- Проект мирової угоди на етапі виконавчого провадження надають в кількості примірників, яка перевищує на один примірник кількість сторін угоди.
- Коли суд розгляне проект, він виносить ухвалу або про затвердження угоди, або про відмову. У разі відмови в судовому акті вкажуть причини цього. При затвердженні проекту суд перерахує умови, на яких сторони вирішили примиритися. Також в судовому акті вкажуть, що виконавче провадження у справі припиняється.
Що включають в текст мирової угоди у виконавчому провадженні
І по ЦПК, і по АПК мирову угоду на стадії виконавчого провадження повинно містити обов'язкові елементи:
- Умови, на яких боржник виконає зобов'язання перед стягувачем або обидві сторони один перед одним.
- Розмір виконання зобов'язань.
- Терміни виконання.
Також в угоду нерідко включають додаткові умови, наприклад:
- про відстрочку виконання зобов'язання,
- про розстрочку виконання відповідачем,
- про відступлення права вимоги третій особі,
- про повне або часткове прощення боргу стягувачем,
- про повне або часткове визнання боргу боржником,
- про те, як сторони розподіляють між собою судові витрати.
До мирової угоди на стадії виконавчого провадження закон пред'являє той же вимога, що й до угоди на етапах розгляду спору. Воно не повинно суперечити закону або обмежувати права і інтереси третіх осіб, які не беруть участі в підписанні документа (ч. 5 ст. 49 АПК РФ, ч. 2 ст. 39 ЦПК РФ).