- Особливості перегляду справи в касації
- Зміст касаційної скарги:
- Особливості розгляду касаційної скарги
- Наглядовий порядок оскарження судового рішення
Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
При певних умовах, якщо акт районного суду знайшов законну силу, то його, все одно, можна оскаржити. Така можливість дається різними процесуальними законами, якими керуються судді в районах.
Можливість оскарження навіть рішень, які набули чинності закону - один з методів реалізації права на судовий захист, гарантованого Основним Законом держави. Оскарження рішення районного суду , Яке набрало законної сили чітко регламентовано.
Особливості перегляду справи в касації
Якщо рішення ще не набуло сили закон, то скарга на нього розглядається в апеляційному порядку. До речі, якщо рішення ухвалив мировий суддя, то районний суд сам буде виступати, як апеляційного суду. Але в даній статті розглядається порядок оскарження рішення районного суду, що вступив в силу. Отже, стосовно апеляції, цікавити, в контексті статті, має лише те, що касація неможлива, якщо не було апеляції.
ЦПК РФ, наприклад, чітко вказує на наступне: в касаційний орган можна звернутися, якщо оскаржувані рішення, отримали законну силу, але тільки в тому випадку, якщо до цього подавалася і залишилася без удовлеьворенія (повного або часткового) апеляційна скарга. Термін на звернення до касаційного орган встановлений досить тривалий - 6 місяців. Це пояснюється тим, що таку скаргу необхідно докладно підготувати. При винесенні апеляційного визначення, сторони у справі інформуються про те, куди саме можна подати касаційну скаргу. Більш детальна інформація про це міститься в ЦПК РФ.
Зміст касаційної скарги:
- Найменування компетентного в питанні суду.
- Відомості про заявника, із зазначенням того, ким є ця особа у справі (позивач, відповідач, 3-е особа), де проживає.
- Інформацію про інших осіб, які брали участь у справі.
- Відомості про судах, які до цього розглядали і переглядали справу, а також про те, які акти у справі були прийняті.
- Вказівка на те, які саме порушення допущені тим чи іншим судовим органом.
- Прохання особи, яка звернулася з касаційною скаргою.
Допоможемо оскаржити рішення суду
Особливості розгляду касаційної скарги
Подана до суду касаційної інстанції скарга, розглядається повноважним суддею, який може прийняти одне з таких рішень: про відмову передавати скаргу на розгляд в засіданні суду або про передачу скарги на розгляд. Якщо ж відмови в передачі скарги на касаційний розгляд не було, то тоді відразу призначається дата судового засідання касаційної колегії в цивільних справах. За його підсумками виноситься мотивована ухвала про відмову у задоволенні скарги або про задоволення скарги. Відповідно, одне або кілька рішень, прийнятих раніше, може бути скасовано. Касація - не єдина процедура, за допомогою якої можна оскаржити судове рішення районного суду.
Наглядовий порядок оскарження судового рішення
Оскарження рішення районного суду в наглядовому порядку здійснюється в Верховному суді РФ. наглядова скарга також подається в найвищий судовий орган РФ «без посередників» - не через інші суди. ВС РФ керуючись процесуальним законодавством, ініціює провадження у справі, яке здійснюється протягом 2-3 місяців. Постанова, яке виноситься у Верховному суді Російської Федерації, є остаточним судовим актом у справі. Нерідко, ВС РФ створюють гучні прецеденти, які, в подальшому, враховують районні суди, виносячи свої рішення.