- Алгоритм складання та подання апеляції
- Як правильно написати апеляцію?
- Особливості короткої апеляції
- Як скласти апеляційну скаргу у цивільній справі
Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
Судова система, що діє сьогодні в Росії, є індивідуальною структурою, яка виконує певні функції і завдання. Як і інші інстанції, вона все ще залишається недосконалою. На щастя, громадяни, чиї інтереси були порушені рішенням, можуть захистити свої права, подавши апеляцію .
Вирішивши оскаржити судове постанову, слід розуміти, що апеляцію слід складати грамотно, обгрунтовано і з дотриманням встановлених термінів. В іншому випадку, її просто не приймуть до розгляду. Допомогти у вирішенні цього непростого завдання зможе досвідчений юрист, який знає всі нюанси чинного законодавства.
Оптимальним варіантом, що гарантує оперативність, відсутність зайвих витрат і індивідуальний підхід до справи, стане спілкування з фахівцем в режимі онлайн. Дистанційна допомога не поступається за своєю ефективністю особистого візиту, але, одночасно з цим, надається на безкоштовній основі.
Алгоритм складання та подання апеляції
Говорячи про цивільному процесі, слід знати, що для оскарження рішення необхідно направити апеляцію до вищих судових інстанцій. Особливу увагу слід приділити дотриманню строків. Оскарження слід проводити не пізніше 30 днів з моменту оприлюднення вердикту. Одночасно з цим, важливо врахувати, що апеляція буде прийнята лише після того, як визначення вступить в законну силу.
Продовження термінів подачі скарги можливе лише в тому випадку, якщо у заявника є на то вагома причина, підкріплена неспростовними доказами. Підставою може стати відрядження за кордон, служба в армії, стаціонарне лікування та інші нюанси. Як докази слід використовувати чеки з готелю, авіаквитки, призовної лист і інші документи, здатні підтвердити неможливість подачі апеляції у встановлений законом термін.
Що стосується відповідача, то він має право висловити незгоду з вимогами апеляції. Заперечення можуть бути озвучені усно, прямо під час слухання, або спрямовані в письмовій формі. Апеляція і заперечення на неї можуть бути подані при особистому візиті до суду, відправлені через поштове відділення або через офіційний сайт.
Як правильно написати апеляцію?
Апеляційна скарга є офіційним документом, що вимагає правильного написання. В першу чергу, мова йде про грамотності, так як банальне недотримання орфографії призведе до того, що скаргу не приймуть до розгляду. Документ також повинен відповідати правилам ділової переписки та нормам ЦПК. У тексті неприпустимі образи, грубості, лайки і емоційні висловлювання.
Не можна застосовувати нецензурні вирази і скорочення, а також допускати неточності. Для складання апеляції немає строгого шаблону, проте в документі обов'язково повинні бути вказані такі відомості:
- Назва судової інстанції, в яку направляється заява;
- Персональні дані автора документа і його контакти;
- Дані відповідача у справі;
- Інформація по судовому рішенню, на яке подається апеляція;
- Законодавче обґрунтування складання скарги;
- Вимоги позивача і термін, протягом якого він очікує відповіді;
- Дата подачі документа і особистий підпис його автора.
Відповідно до чинного законодавства, вимоги позивача строго обмежені. Якщо мова йде про цивільному процесі, то в апеляції можна просити анулювати перше судове визначення, винести нове або зупинити судочинство. Вимоги можуть бути пов'язаними як до всього рішенням, так і до деяких його пунктів.
Всі документи, які, так чи інакше, стосуються справи, слід прикріпити до скарги (квитанції, показання свідків та інше). Також необхідно взяти до уваги той факт, що на апеляційному процесі можуть бути розглянуті тільки ті докази, які вивчалися першим судом.
Кількість примірників апеляції повинно дозволяти направити копії документа в суд і відповідачу. У позивача також залишається свій екземпляр скарги, на якому ставиться відмітка судової інстанції про прийняття документа до розгляду.
Будь судовий процес - це стрес для всіх його учасників. Він завжди вимагає фінансових витрат, віднімаючи сили і час. Саме з цієї причини, фахівці настійно рекомендують спробувати вирішити проблему мирним шляхом.
Якщо спроба досудового врегулювання конфлікту не принесла ніяких результатів, тільки в цьому випадку, можна подавати позовну заяву.
Особливості короткої апеляції
Відповідно до вимог закону, оскарження рішення по цивільній справі може бути вироблено протягом 30 днів з моменту оприлюднення рішення. Щоб документ був складений правильно, заявнику потрібно мати на руках копію вердикту. Термін її підготовки становить 5 днів, хоча, непоодинокі випадки, коли цей період виявляється більш тривалим. У цьому випадку, до копії рішення додається супровідна папір, в якій вказується причина затримки.
Досвідчені адвокати нерідко використовують можливість складання короткої апеляції. Даний документ носить інформативний характер. Таким чином, позивач заявляє про свій намір продовжити боротьбу. Важливо розуміти, що скарга також повинна бути складена у повній відповідності з нормами і правилами законодавства. Якщо порушити їх, документ розглядати не стануть.
У тексті короткої апеляції можна вказати факт відсутності копії рішення. Доводи, які ляжуть в основу оскарження, можна не розкривати. Якщо документ скласти грамотно, у працівників секретаріату не буде причин відмовити в його прийнятті. При наявності недоліків або неточностей, лише суд може винести рішення про доопрацювання апеляції або відмову в прийнятті.
Складання апеляції найкраще довірити професіоналу. Як показує практика, незнання багатьох нюансів законодавства, часто не дозволяє громадянам правильно організувати судовий процес. На думку експертів, тільки грамотний підхід до справи гарантує досягнення бажаного результату.
Щоб на судовому процесі адвокат міг повноцінно захистити інтереси свого клієнта, йому буде потрібна відповідна довіреність.
Як скласти апеляційну скаргу у цивільній справі
Post Views: 1
Як правильно написати апеляцію?