Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
будь-які операції з нерухомістю вимагають від їх учасників уважності та поінформованості в юридичних тонкощах. Оформлення дарчої на квартиру - сфера компетенції таких фахівців, як ріелтори, нотаріуси та юристи.
Йдеться про різновиди договору дарування. Дарчий оформляється, якщо господар нерухомості хоче безоплатно передати її будь-кому у власність. Учасниками договору є дарувальник і обдаровуваний. Договір дарування необхідно оформити в законному порядку, щоб зафіксувати намір дарувальника і згоду обдаровуваного. Права обдаровуваного на квартиру реєструються окремо.
Особливості дарчим на квартиру полягають у наступному:
- Правильно складена і нотаріально завірена дарча на квартиру може бути оскаржена тільки в разі підробки документів.
- Подарувати нерухомість можна близьким родичам по прямій низхідній і висхідній лінії: бабусі, дідусеві і онукам, дітям і батькам, неповнорідні і повнорідним сестрам і братам. Також вона може бути подарована що не є членом сім'ї, але в цьому випадку одаряемому доведеться заплатити податок у розмірі 13% від вартості квартири.
- Важливий принцип безоплатності передачі квартири обдаровуваного. У договорі дарування квартири не має значитися будь-яких умов, для цього існують інші види договорів. Так, для закріплення зобов'язань обдаровуваного довічно доглядати за дарувальником існує договір довічної ренти, а отримання обдаровуваним прав на квартиру тільки після смерті дарувальника - питання успадкування житла. Нехтування цим правилом може спричинити за собою анулювання договору дарування.
Як оформити дарчу на квартиру
У простій письмовій формі укладається договір дарування нерухомості. Обов'язково його запевнення у нотаріуса. У договорі відбивається, що саме передається в дар, від кого і кому, а також ступінь спорідненості учасників договору. Найкраще скласти договір дарування за допомогою кваліфікованого юриста. Однак навіть при правильному складанні сам по собі цей документ ще не дасть одаряемому права власності. Для цього буде потрібно пройти процедуру державної реєстрації в місцевому Управлінні Федеральної реєстраційної служби. В Управління надаються такі документи:
- дві заяви - обдаровуваного і дарувальника - про необхідність реєстрації переходу права власності;
- квитанція на оплату держмита;
- загальногромадянські паспорти обох сторін;
- документ, що підтверджує право власності дарувальника;
- довідка про кількість і склад зареєстрованих у квартирі осіб;
- нотаріально завірена згода всіх сторін, якщо за договором в дар передається тільки частка квартири;
- нотаріально завірена згода подружжя, якщо обидві сторони або одна з них перебувають у шлюбі;
- нотаріально завірена згода піклувальника або опікуна неповнолітньої або недієздатної сторони;
- оригінал дарчої в двох примірниках;
- кадастровий паспорт на квартиру.
Витрати на організацію дарування
- Оплата послуг юриста по складанню договору дарування.
- Держмито за нотаріальні послуги по реєстрації дарчим.
- Оплата реєстрації права власності.
- Податок 13% від інвентарної вартості об'єкта дарування, якщо обдарований не є родичем дарувальника.
Звернутися за консультацією з питань оформлення дарчої на квартиру, а також для складання тексту договору дарування та супроводу угоди дарування нерухомості ви можете в компанію «Юрсіті» . Наші фахівці допоможуть пройти процедуру дарування квартири просто, швидко і без зайвих проблем.