- Місцезнаходження: між Голосієво і Теремки
- Що будують: будинки, двори і технології
- Що всередині: квартири і планування
- Хто забудовник, що з документами і як інвестувати
Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
Автор: Григорій Мельничук
З продовженням метрополітену на Теремки житлове будівництво в Голосіївському районі значно активізувалося. Забудовують вільні території перших і других Теремків, під будівництво віддані окремі ділянки кампусу КНУ, а відкриття станції «Васильківська» стимулювало освоєння території Васильківської промзони вздовж вулиці Михайла Максимовича (колишня Онуфрія Трутенка). ЖК "Сонячна брама», комплекс житлових будинків СБУ, «Чотири сезони» і «Нова Англія» після заселення перетворять колись промислову вулицю в житлову. Саме про «Нової Англії» - незвичайний як за архітектурою, так і за плануванням і конструкції комплексі - огляд 3m2 .
Місцезнаходження: між Голосієво і Теремки
Найважливіший фактор, що враховується при виборі місця проживання в умовах наростаючого транспортного колапсу в місті - близькість до станції метро, і тут «Нова Англія» вельми приваблива. Від комплексу до метро близько 800 метрів - на межі пішохідної доступності: можна під'їхати пару зупинок на тролейбусі (по вулиці Максимовича - тролейбусна лінія з маршрутами як до станції «Васильківська», так і до «Іподрому» і «Виставкового центру»), а можна пройтися пішки.
До метро можна під'їхати пару зупинок на тролейбусі
Піший маршрут по вулиці, яка до недавнього часу перебувала в промзоні, не дуже зручний: тротуари вузькі, транспорт по чотирьох смугах рухається швидко, але переходів досить, і на них - світлофори. Ще один «лайфхак» станції «Васильківська» - в години пік це кінцева зонних поїздів, так що можна сісти в порожній потяг і вже через 15 хвилин опинитися на Майдані Незалежності.
Транспорт по чотирьох смугах рухається швидко
Будмайданчик ЖК «Нова Англія» розташована на недобудованій меблевій фабриці, яку зносять в процесі освоєння ділянки. Сусіди - Академія Служби безпеки України, інші житлові комплекси і лісисті території колишніх військових частин, які, по всій видимості, в перспективі теж будуть забудовані.
Самий неоднозначний «сусід» «Нової Англії» - аеропорт «Київ (Жуляни)», до злітно-посадкової смуги якого трохи більше кілометра. Днем гул літаків майже розчиняється в міському фоновому шумі, а ось вночі (а нічних рейсів в Жулянах чимало) може докучати - поки не звикнеш.
З торговельної інфраструктури у метро «Васильківська» є невеликі торгові центри і супермаркет Varus. Інші магазини перебувають в «Лікограде» і на Теремках. У перспективі в пішої доступності може з'явитися ТРЦ HappyMall, але поки проект заморожений. Зараз основний ТРЦ поблизу - «Магеллан» біля метро «Теремки», де нещодавно відкрився «Ашан».
Неподалік - кампус Університету ім. Шевченко (в основному факультети природничих наук), ВДНГ, де проводиться безліч виставкових та розважальних заходів. Найближчі упорядковані парки - «Теремки» та Голосіївський, але до них потрібно проїхати кілька зупинок на тролейбусі. Правда, на території «Нової Англії» обіцяють гарне благоустрій.
Ландшафтний дизайн на території ЖК «Нова Англія»
Головна інфраструктурна біда цього району - школи і садочки. Ця проблема проявилася вже з розвитком «Лікограда». Садок і школу в ЖК «Нова Англія» анонсують, але умови поки не озвучують. У комплексі заплановано великий супермаркет, магазини, кафе, салони краси та інші заклади на перших поверхах.
Що будують: будинки, двори і технології
«Нова Англія» позиціонується як ЖК комфорт-класу, який буде включати 11 будинків на загальної площі в 9 га. Кожен будинок має свою назву на честь британських міст - «Лондон», «Манчестер», «Бірмінгем» ... Архітектура комплексу вельми оригінальна - англійська неокласицизм тут поєднується з непритаманною цього стилю висотністю в 13-15 поверхів. Несподівано виглядають класичні фронтони і досить великі, також класичні, відкриті балкони на верхніх поверхах.
Весь комплекс передбачається будувати в 4-5 черг. Перша черга, яку планують здати до кінця цього року, включає три будинки по фасаду ділянки від вулиці Максимовича - «Ліверпуль», «Кембридж» і «Оксфорд». Всі будинки - двосекційні, в кожному близько 200 квартир. В цілому в «Новій Англії» буде більше 4000 квартир.
Перша черга включає три будинки по фасаду ділянки від вулиці Максимовича
За першою лінією вглиб ділянки розташувалася друга черга - три трисекційних будинку «Честер», «Бірмінгем» і «Брістоль» перпендикулярно вулиці Максимовича. За ними, також перпендикулярно вулиці і паралельно один одному, три будинки - «Манчестер», «Лондон» та «Брайтон». Замикають комплекс два двосекційних будинку «Ньюкасл» і «Лінкольн» - знову майже паралельно центральній вулиці.
За першою лінією вглиб ділянки розташується друга черга - три трисекційних будинку
В рамках ЖК планується дитсадок і школа, нижні поверхи житлових будинків віддані під комерцію. Однією з «фішок» комплексу є закрита територія з розвиненим благоустроєм, «дворами без машин» і ландшафтним дизайном - будуть ковані ліхтарі, червоні телефонні будки і багате озеленення - близько третини території всього комплексу. Завершують облаштування фонтан і внутрішні доріжки.
У дворі - не під будинками, а під дворової територією - забудовник анонсує підземний паркінг. Там обіцяють поставити зарядні пристрої для електромобілів. Також планується гостьова майданчик уздовж вулиці Максимовича.
Особливість ЖК «Нова Англія», яка визначає і зовнішній вигляд будівель, і планування квартир - будівництво з фірмових стінових модулів, які складаються із залізобетонної плити товщиною 160 мм, утеплювача товщиною 160 мм і облицювання клінкерною плиткою. Вже на заводі під Обуховом в них вмонтовані вікна і двері, а зовнішні декоративні елементи служать тепловими замками. Панельна конструкція зумовлює наявність в квартирах виступаючих всередину консолей 16х16 см, на які кладуть плити міжповерхових перекриттів.
«Нова Англія» - вже другий житловий комплекс з таких модулів від забудовника Royal House. Перший об'єкт - «Британський квартал», жителі якого скаржаться на низьку звукоізоляцію квартир через невисокий, за їхніми оцінками, якості ізоляції стиків між панелями. З урахуванням цього в «Новій Англії» технологія була вдосконалена за рахунок використання конструкіці «плаваючого» покриття підлоги і вермикуліту для обробки бетонних міжквартирних стін.
Ще одна «робота над помилками» стосується комунікацій. У «Британському кварталі» з затримками підключали газ, так що в «Новій Англії» вирішили зовсім відмовитися від газифікації квартир - опалення буде влаштовано за допомогою дахових котелень. Решта комунікації централізовані, при здачі квартир встановлюють лічильники, в тому числі, на тепло, а також сталеві радіатори.
Що всередині: квартири і планування
Панелі в житловому будівництві - не особливо «гнучкий» матеріал з точки зору планувань. Ще в «Британському кварталі» забудовник ввів практику будувати будинки шириною в три типових панелі - чому вони виходять досить широкими. Результат - дефіцит вікон в квартирах. Незважаючи на обмеженість маневру в плануваннях через типів панелей, в ЖК «Нова Англія» пропонуються квартири від 1 до 4 кімнат.
У перших будинках на поверсі розташовано 9 квартир, з них 7 - однокімнатних, і по одній дво- і трикімнатної. Жильцов будуть розвозити два ліфти - пасажирський і вантажопасажирський. У великих «однушках» передбачена окрема гардеробна кімната в 2 кв. м, в передпокоях у всіх квартирах - великі зручні ніші під шафу-купе.
«Двушки» в комплексі трьох типів. Найменша - у форматі студії площею 55,76 кв. м. Два інших типи побільше - площею 76,36 і 77,43 кв. м. У квартирах по два санвузли, є гардеробні.
«Трійок» також пропонується три типи. Найменша - кутова площею 81,42 кв. м - має найвдалішу планування. 5 вікон, в тому числі балкон і лоджія, три повноцінних кімнати, кухня в 11,14 кв. м, два санвузли. Найбільша за площею трикімнатна квартира площею 124,18 кв. м - дворівнева. У багатьох квартирах в одній зі спалень передбачений власний санвузол.
Є також 2 типу чотирикімнатних квартир площею 120,5 і 151,74 кв. м.
Актуальні ціни на квартири в ЖК «Нова Англія» на ЛУН.ua
На етапі будівництва забудовник дає можливість зробити перепланування шляхом приєднання ще одного блоку - щоб отримати багатокімнатну квартиру. У ряді планувань передбачений зовнішній відкритий балкон в класичному стилі досить великої площі. У приміщеннях, що примикають до балкону, вікна виконані «в підлогу», в окремих випадках таке рішення з'єднується з французьким балконом. У нових чергах вікна «в підлогу» будуть у всіх квартирах. Склити балкони заборонено.
На етапі будівництва можна замовити один з чотирьох варіантів ремонту під ключ - класичний, Скандинавія, лофт і сучасний - в різних колірних варіантах. Вартість - від 210 до 350 у.о. за квадратний метр.
На етапі будівництва можна замовити один з чотирьох варіантів ремонту під ключ
Хто забудовник, що з документами і як інвестувати
Будівництво по п'ятої категорії складності веде девелоперська компанія ТОВ «Роял Хауз Груп», відома по вже згаданій ЖК «Британський квартал», замовником виступає українсько-турецьке ТОВ «Узай», пов'язане із забудовником партнерським договором. Земельна ділянка площею в 8,98 га в земельний кадастр має цільове призначення «для житлової та комерційної забудови», що повністю відповідає планам забудовника. Земля в оренді на 49 років, поки забудовник платить 4% від оціночної вартості, згодом власники квартир будуть платити 0,1% (точна сума поки не озвучується).
Забудовник серйозно ставиться до формування репутації. Крім респектабельного офісу продажів, вибудуваного у вигляді окремого класичного будівлі з зручними дорогими кріслами для відвідувачів, компанія отримала ряд нагород, серед яких нагорода «Енергоефективна Україна» і приз в конкурсі нерухомості European Property Awards в Лондоні.
Комерційне представництво ЖК «Нова Англія»
Цікава практика від забудовника - оформлення частини квартир, які не підходять під норми ДБН по інсоляції (розташовані з північного боку, сонця дуже мало), як апартаментів - начебто і квартира, але нежитловий фонд. Вартість таких квартир нижче, кажуть, згодом їх можна перевести в житло або здавати в оренду.
Механізм інвестування - через укладання договорів деривативу (форвардний контракт) з венчурним фондом «Роял Капітал» і договір купівлі-продажу майнових прав з ТОВ «Роял Хауз Груп», що заодно звільняє від сплати податку в пенсійний фонд і держмита. У підсумку, якщо при обмірюваннях БТІ розбіжність буде менше 5% в ту або іншу сторону - ніхто нікому нічого не доплачує.
Способів оплати традиційно кілька. При оплаті в 100% забудовник пропонує знижки. Є розстрочки, навіть без першого внеску, для великих квартир пропонується розстрочка до 3 років. Суми виплат мають прив'язку до долара по курсу НБУ, забудовник обіцяє розробку індивідуального графіка виплат. Також можна офрміть іпотечний кредит в двох банках - «Глобус» і «Укргазбанк» - з першим внеском від 20% і ставкою від 5,9% річних у перший рік до 21,9% в наступні.
Здача будинку «Ліверпуль» першої черги заплановано на середину січня, решта будинків - пізніше. У будинках другої черги починають монтаж стінових модулів - процес складання будівель в самому розпалі. В цілому проект розрахований на 5 років.
Змістом комплексу буде займатися обслуговуюча організація, яку вибирає забудовник - в договорі зазначено, що інвестор буде зобов'язаний укласти з нею договір. Для майбутніх мешканців обіцяють широкий спектр послуг - від вигулу домашніх тварин до надання допомоги в здачі в оренду і обслуговуванні квартири. Квартплата очікується на рівні 9-10 грн за кв. м, в неї входять догляд за газонами і зеленню, прибирання прибудинкової території, утримання спортивних і дитячих майданчиків.