Позбавлення батьківських прав: питання і відповіді

  1. 1. Що мається на увазі під позбавленням батька дитини батьківських прав?
  2. 2. В яких випадках можуть позбавити батьківських прав?
  3. 3. Які документи потрібні?
  4. 4. Що може підтвердити зловживання батьківськими правами?
  5. 5. А чи можна позбавити батьківських прав людини, який просто відсутній в житті дитини? Якщо можна,...
  6. 6. Чи є якісь випадки, в яких батька дитини не можуть позбавити батьківських прав?
  7. 7. Чи можна не позбавити батька дитини батьківських прав, а обмежити батьківські права. В чому різниця?
  8. 8. Чи передбачена яка-небудь відповідальність за порушення рішення суду людиною, позбавленим батьківських...
  9. 9. Як співвідноситься позбавлення батьківських прав з виплатою аліментів?
  10. 10. Чи можна відновити батьківські права?

Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua

зміст:

До змісту

1. Що мається на увазі під позбавленням батька дитини батьківських прав?

Перш, ніж розповісти про позбавлення батьківських прав та про процедуру позбавлення, хотілося б розповісти, що, власне, є батьківські права.

Отже, відповідно до ст. 47 Сімейного кодексу РФ, права і обов'язки батьків і дітей грунтуються на походженні дітей, засвідченому у встановленому законом порядку. Батьківські права - це сукупність прав і обов'язків батьків перед своїми неповнолітніми дітьми. Вони мають рівні права і несуть рівні обов'язки щодо своїх неповнолітніх дітей. Батьківські права припиняються після досягнення дітьми віку вісімнадцяти років, а також при вступі неповнолітніх дітей в шлюб і в інших встановлених законом випадках придбання дітьми повної дієздатності до досягнення ними повноліття. Батьки мають право і зобов'язані виховувати своїх дітей. Вони несуть відповідальність за виховання і розвиток своїх дітей, зобов'язані піклуватися про здоров'я, фізичний, психічний, духовний і моральний розвиток своїх дітей. Батьки мають переважне право на виховання своїх дітей перед усіма іншими особами. В обов'язки батьків входить забезпечення отримання дітьми основної загальної освіти. Батьки з урахуванням думки дітей мають право вибору освітнього закладу і форми навчання дітей до отримання дітьми основної загальної освіти.

Захист прав та інтересів дітей покладається на їх батьків. Батьки є законними представниками своїх дітей і виступають на захист їх прав та інтересів у відносинах з будь-якими фізичними та юридичними особами, в тому числі в судах, без спеціальних повноважень.

Забезпечення інтересів дітей має бути предметом основної турботи їх батьків. При здійсненні батьківських прав батьки не має права завдавати шкоди фізичному та психічному здоров'ю дітей, їх моральному розвитку. Способи виховання дітей повинні виключати зневажливе, жорстоке, грубе, таке, що принижує людську гідність поводження, образу або експлуатацію дітей.

Всі питання, що стосуються виховання та освіти дітей, вирішуються батьками за їх взаємною згодою виходячи з інтересів дітей і з урахуванням думки дітей. Батьки (один з них) за наявності розбіжностей між ними має право звернутися за дозволом цих розбіжностей в орган опіки та піклування або до суду.

Батько, який проживає окремо від дитини, має права на спілкування з дитиною, участь у її вихованні і вирішення питань отримання дитиною освіти.

Батько, з яким проживає дитина, не повинен перешкоджати спілкуванню дитини з іншим батьком, якщо таке спілкування не заподіює шкоди фізичному та психічному здоров'ю дитини, її моральному розвитку.

Батьки мають право укласти в письмовій формі угоду про порядок здійснення батьківських прав батьків, які проживають окремо від дитини.

Батько, який проживає окремо від дитини, має право на отримання інформації про свою дитину з виховних установ, лікувальних установ, закладів соціального захисту населення та інших аналогічних установ. У наданні інформації може бути відмовлено тільки в разі наявності загрози для життя і здоров'я дитини з боку батьків. Відмова в наданні інформації може бути оскаржений в судовому порядку.

Батьки мають право вимагати повернення дитини від будь-якої особи, яка тримає її у себе не на підставі закону або не на підставі судового рішення. У разі виникнення спору батьки вправі звернутися до суду за захистом своїх прав.

Батьки, позбавлені батьківських прав, втрачають всі права, засновані на факті спорідненості з дитиною, у відношенні якого вони були позбавлені батьківських прав.

До змісту

2. В яких випадках можуть позбавити батьківських прав?

Позбавлення батьківських прав виробляється в судовому порядку на підставах, передбачених ст. 69, 70 Сімейного кодексу РФ. Справи про позбавлення батьківських прав розглядаються за заявою одного з батьків; осіб, які замінюють батьків, прокурора, а також за заявами органів або установ, на які покладено обов'язки щодо охорони прав неповнолітніх дітей. Справи про позбавлення батьківських прав розглядаються за участю прокурора і органу опіки та піклування.

Законом передбачені наступні випадки позбавлення батьківських прав:

  • ухилення від виконання обов'язків батьків, у тому числі злісне ухилення від сплати аліментів ;
  • відмова без поважних причин взяти свою дитину з пологового будинку (відділення) або з іншого лікувального закладу, виховного закладу, установи соціального захисту населення або з інших аналогічних установ;
  • зловживання своїми батьківськими правами;
  • жорстоке поводження з дітьми, в тому числі здійснення фізичного або психічного насильства над ними, замах на їх статеву недоторканність;
  • хронічний алкоголізм або наркоманія;
  • вчинення умисного злочину проти життя або здоров'я своїх дітей або проти життя або здоров'я чоловіка.

До змісту

3. Які документи потрібні?

Позовна заява подається в письмовій формі до районного суду за місцем проживання відповідача. У заяві зазначаються такі дані:

  1. найменування суду, до якого подається заява;
  2. найменування позивача, його місце проживання, а також найменування представника і його адресу, якщо заява подається представником;
  3. найменування відповідача, його місце проживання;
  4. в чому полягає порушення прав і чи законних інтересів позивача та його вимоги;
  5. обставини, на яких позивач обгрунтовує свої вимоги, і докази, що підтверджують ці обставини;
  6. перелік доданих до заяви документів.

У разі звернення прокурора на захист законних інтересів громадянина, в заяві має міститися обгрунтування неможливості пред'явлення позову самим громадянином.

Позовна заява підписується позивачем або його представником за наявності у нього повноважень на підписання заяви та пред'явлення його до суду. Копія довіреності додається до позовної заяви. Крім цього, до позовної заяви додаються її копії відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб; документ, що підтверджує сплату державного мита (100 рублів - як заяву немайнового характеру); документи, що підтверджують обставини, на яких позивач обгрунтовує свої вимоги, копії цих документів для відповідачів і третіх осіб.

Пакет документів в кожному випадку індивідуальний і повинен готуватися юристом, але загальні рекомендації такі: до позовної заяви необхідно додати належним чином засвідчені копії свідоцтва про шлюб або розірвання шлюбу та свідоцтва про народження дитини. До суду можна уявити як нотаріально засвідчені копії, так і ксерокопії разом з оригіналами - в цьому випадку суд запевнить копії сам. Необхідно уявити також довідку з місця проживання дитини. Не обійтися і без письмових доказів - знадобляться довідки від судового пристава-виконавця, що підтверджують ухилення від сплати аліментів; документи, що підтверджують асоціальна поведінка відповідача (будь-які відомості про виклики міліції, довідки з травмпункту, лікарняні листи), відомості про стан відповідача на відповідних обліках (наприклад, наркологічному), інші докази того, що він ухиляється від виконання батьківських прав та обов'язків. Має сенс також подати клопотання суду з проханням запросити в службі судових приставів виконавче провадження. Якщо відповідач притягувався до кримінальної відповідальності з приводу злісного ухилення від сплати аліментів - додати копію вироку.

До змісту

4. Що може підтвердити зловживання батьківськими правами?

До випадків зловживання батьківськими правами можна віднести такі випадки, коли один з батьків перешкоджає іншому здійснювати свої батьківські права, особливо у випадках, коли цей порядок вже визначено судом. Коли другий батько перешкоджає дитині у відвідуванні зарубіжних країн, куди не потрібна згода другого з батьків (більшість країн Шенгенської угоди). Крім того, незважаючи на те, що виїзд з Росії можливий без згоди другого з батьків, за умови супроводу одним з батьків, нерідкі випадки, коли дитина їде в складі збірної команди, або туристичної групи, - без супроводу матері. У цьому випадку навіть для виїзду з РФ потрібна згода обох батьків. Відмова від дачі такої згоди також можна розглядати як зловживання батьківськими правами. Однак одного цього підстави для позбавлення батьківських прав, на жаль, недостатньо.

До змісту

5. А чи можна позбавити батьківських прав людини, який просто відсутній в житті дитини? Якщо можна, то який час відсутності батьків є достатньою підставою? Що може бути підтвердженням неучасті батька в житті дитини?

Якщо відповідач без поважних причин понад шість місяців не бере участі в житті дитини і не платить аліменти, про що є документальне підтвердження, цілком можна ставити питання про позбавлення батьківських прав. Мати значення будуть і показання свідків, і, перш за все, висновок органу опіки та піклування, і матеріали виконавчого провадження. Однак думаю, що перш, ніж пред'являти подібний позов, потрібно все-таки вирішити питання зі збереженням або, а також в установленому порядку провести розшук боржника - цілком можливо, що судовий виконавець, встановивши місце його проживання, зобов'яже його платити аліменти, і підстави для позбавлення батьківських прав відпадуть.

До змісту

6. Чи є якісь випадки, в яких батька дитини не можуть позбавити батьківських прав?

При прийнятті рішення суд оцінює докази, визначає, які обставини, що мають значення для розгляду справи, встановлені, і які обставини не встановлені, які правовідносини сторін, який закон повинен бути застосований у даній справі і підлягає позов задоволенню. У мотивувальній частини рішення суду повинні бути зазначені обставини справи, встановлені судом; докази, на яких грунтуються висновки суду про ці обставини; доводи, за якими суд відкидає ті чи інші докази; закони, якими керувався суд.

Не можуть бути позбавлені батьківських прав особи, які не виконують свої батьківські обов'язки внаслідок збігу важких обставин і з інших причин, від них не залежних (наприклад, психічного розладу або іншого хронічного захворювання, за винятком осіб, які страждають на хронічний алкоголізм чи наркоманію). Наявність документально підтвердженої непрацездатності (оформлення інвалідності) ні в якій мірі не звільняє від обов'язку сплачувати аліменти: в цьому випадку аліменти сплачуються з пенсії боржника.

До змісту

7. Чи можна не позбавити батька дитини батьківських прав, а обмежити батьківські права. В чому різниця?

Ці питання регулюються ст. 73, 74 Сімейного кодексу РФ. Суд може з урахуванням інтересів дитини прийняти рішення про відібрання дитини від батьків (одного з них) без позбавлення їх батьківських прав (обмеження батьківських прав). Обмеження батьківських прав допускається, якщо залишення дитини з батьками (одним з них) небезпечно для дитини по обставинах, від батьків (одного з них) не залежних (психічний розлад або інше хронічне захворювання, збіг важких обставин і інші). Обмеження батьківських прав допускається також у випадках, якщо залишення дитини з батьками (одним з них) внаслідок їхньої поведінки є небезпечним для дитини, але не встановлені достатні підстави для позбавлення батьків (одного з них) батьківських прав. Якщо батьки (один з них) не змінять своєї поведінки, орган опіки та піклування після закінчення шести місяців після винесення судом рішення про обмеження батьківських прав зобов'язаний пред'явити позов про позбавлення батьківських прав. В інтересах дитини орган опіки та піклування має право пред'явити позов про позбавлення батьків (одного з них) батьківських прав до закінчення цього терміну.

Батьки, батьківські права яких обмежені судом, втрачають право на особисте виховання дитини, а також право на пільги і державні допомоги, встановлені для громадян, які мають дітей. Однак обмеження батьківських прав не звільняє батьків від обов'язку по утриманню дитини. Дитина, щодо якої батьки (один з них) обмежені в батьківських правах, зберігає право власності на житлове приміщення або право користування житловим приміщенням, а також зберігає майнові права, засновані на факті спорідненості з батьками та іншими родичами, в тому числі право на отримання спадщини. У разі обмеження батьківських прав обох батьків дитина передається на опікування органу опіки та піклування.

Батькам, батьківські права яких обмежені судом, можуть бути дозволені контакти з дитиною, якщо це не робить на дитину шкідливого впливу. Контакти батьків з дитиною допускаються за згодою органу опіки та піклування або за згодою опікуна (піклувальника), прийомних батьків дитини або адміністрації установи, в якому перебуває дитина.

Якщо підстави, в силу яких батьки (один з них) були обмежені в батьківських правах, відпали, суд за позовом батьків (одного з них) може винести рішення про повернення дитини батькам (одному з них) і про скасування обмежень. Суд з урахуванням думки дитини має право відмовити в задоволенні позову, якщо повернення дитини батькам (одному з них) суперечить його інтересам.

До змісту

8. Чи передбачена яка-небудь відповідальність за порушення рішення суду людиною, позбавленим батьківських прав?

Відповідно до ст. 79 Сімейного кодексу РФ, виконання рішень суду у справах, пов'язаних з вихованням дітей, проводиться судовим виконавцем в порядку, встановленому цивільним процесуальним законодавством. Що набрали законної сили судові постанови є обов'язковими для всіх без винятку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, громадських об'єднань, посадових осіб, громадян, організацій і підлягають неухильному виконанню на всій території РФ.

Якщо той з батьків (інша особа, під опікою якого перебуває дитина) перешкоджає виконанню судового рішення, до нього застосовуються заходи, передбачені цивільним процесуальним законодавством. Невиконання судового постанови, а так само інше прояв неповаги до суду тягне за собою відповідальність, передбачену федеральним законом (ст. 13 ч. 2, 3 ЦПК РФ). А перешкоджання законній діяльності судового пристава, що знаходиться при виконанні службових обов'язків тягнуть за собою накладення адміністративного штрафу (стаття 17.8 КоАП РФ).

До змісту

9. Як співвідноситься позбавлення батьківських прав з виплатою аліментів?

Батьки, позбавлені батьківських прав, втрачають всі права, засновані на факті спорідненості з дитиною, у відношенні якого вони були позбавлені батьківських прав, у тому числі право на одержання від нього утримання, а також право на пільги і державні допомоги, встановлені для громадян, що мають дітей. Однак позбавлення батьківських прав не звільняє батьків від обов'язку утримувати свою дитину.

Дитина, щодо якої батьки (один з них) позбавлені батьківських прав, зберігає право власності на житлове приміщення або право користування житловим приміщенням, а також зберігає майнові права, засновані на факті спорідненості з батьками та іншими родичами, в тому числі право на отримання спадщини .

До змісту

10. Чи можна відновити батьківські права?

Відповідно до ст. 72 Сімейного кодексу РФ, батьки або один з них можуть бути відновлені в батьківських правах у випадках, якщо вони змінили поведінку, спосіб життя і (або) ставлення до виховання дитини. Відновлення в батьківських правах здійснюється в судовому порядку за заявою батьків, позбавленого батьківських прав. Справи про відновлення в батьківських правах розглядаються з участю органу опіки та піклування, а також прокурора. Одночасно із заявою батьків (одного з них) про відновлення в батьківських правах може бути розглянуто вимогу про повернення дитини батькам (одному з них). Суд має право з урахуванням думки дитини відмовити в задоволенні позову батьків (одного з них) про відновлення в батьківських правах, якщо відновлення в батьківських правах суперечить інтересам дитини. Відновлення в батьківських правах щодо дитини, яка досягла віку десяти років, можливо тільки за його згодою. Не допускається відновлення в батьківських правах, якщо дитина усиновлена ​​і усиновлення не скасоване.

На запитання відповідала Карина Краснова,
адвокат Санкт-Петербурзької колегії адвокатів
[email protected] .

Обговорення

Доброго дня
Виникла гостра необхідність позбавлення прав батька старшої дочки, батька вона не бачила з віку 9 місяців і в обличчя його не знає, їй 9 років, дитина проживає разом зі мною, моїм другим чоловіком і нашим спільним сином. Необхідність виникла у зв'язку з отриманням дозволу на проживання та подальших пересувань дочки на території Європи і Англії. Мені за кожним дозволом на виїзд до нього на уклін потрібно буде йти. А дитина і не сумнівається в тому що мій чоловік не її батько. Питання: є про у мене шанси виграти справу, і яка по черзі дій щоб чоловік визнав батьківство.
Заранее спасибо за відгук.

Привіт у мене така ситуація ми з дружиною не живемо разом уже більше 3 років поки не розведені але її позбавили батьківських прав відносно 2детей через те, що пила тещі оформили опікунство над дочкою так як я часто перебуваю у відрядженнях а син перебувати з моєю мамою по моїй прописку .вопрос чому мене хочуть позбавити батьківських прав відносно обох дітей хоча я допомагаю матеріально, позбавляє опіка

25.05.2018 13:15:10, Андей

Доброго дня! Батько не з'являється в житті дитини протягом нескольки років, жодного разу не платив аліменти. Чи замислювалися про позбавлення батьківських прав, але відмовляють, через те, що він є в соцмережах, чи можна спираючись на якусь статтю, довести, що цього не достатньо для, того щоб стверджувати, що він взагалі живий

11.04.2018 20:31:25, Алена10393939

Здраствуй підкажіть будь ласка у нас така проблема діти були на опіки поки їхня мати сиділа, але коли вона звільнилася вона з дітьми не захотіла проживати, бабуся Подолу на позбавлення батьківських прав їй дали пів року іспровітеоьного терміну але вона їх не виконувала тепер органи опіки цю бабусю лякають що її позбавлять батьківських прав, а дитей согут відправити в дитбудинок і пропонують щоб мати востонавлівала свої батьківські права

02.02.2018 18:32:43, Xxx

Доброго дня ! Дитині 3 роки живе у тітки, мати наркоманка живе в іншому місті і не приїжджає і привезти її не можна так знайти її важко а якщо і знайдеш то вона не їде не хоче. Хочемо лікувати її. Дитина 2 роки живе в іншій сім'ї просто за дорученням. Як зробити прийомну сім'ю, як розв'язати цю проблему батьківських прав без неї

03.05.2017 6:29:25, ЛінаЛіна

Привіт сьогодні був суд щодо позбавлення прав колишнього мужа.Он природно не прішел.Судья сказала прідставіть свідків що він не допомагає у вихованні дитини але кого і документи але які я не знаю даже.помогіте пожалуйса

Добрий день. У мене неповна сім'я. Ми живемо окремо з батьком дітей більше 5 років.
Так вийшло, що я була відсутня більше 2 місяців (була в ополченні на Донбасі, є довідка про звільнення). Діти залишалися з бабусею. Вона обмежила мене в правах на дітей. А також, подала позов до суду на позбавлення батьківських прав. Чи може суд позбавити мене прав на дітей? Чи варто упомяналось про військо, або краще сказати що їздила в інший регіон на заробітки? Тим більше планується переїзд і покупка житла в іншому місті.

Доброго дня! Я в розлученні вже 5 років, на аліменти не подавала, і колишній чоловік вже 5 років дитини не бачив і нічого не платив, не купував (дитина його не знає) зобов'язаний він був платити сам аліменти?
Хочу лешить його батьківства, чи буде це зробити легко, тому що він 5 років не брав участі ніяк у вихованні ???

Добрий день. Питання щодо позбавлення батьківських прав батька дитини. У розлученні 5 років, синові 6 років. Алліменти виплачує за рішенням суду. Після розлучення батько дитини з'являвся тільки перші пів року, після цього аргументуючи тим, що ема важко нас бачити і більше не з'являвся. Спочатку я намагалася його напоумити і переконати (він сам ріс без батька), але пройшов рік і я більше не бачила його і дзвінків не надходило. З дитиною підтримує зв'язок тільки бабуся колишнього чоловіка, тому якщо батько з сином і бачиться, то тільки у неї, але цей факт від мене приховують. Загалом можу тільки здогадуватися як часто вони бачаться. знаю точно що за ці п'ять років батько дитини жодного разу не забирав його з садка, не ходив до лікаря, ні лежав в лікарні (навіть коли я не могла взяти лікарняний під загрозою звільнення, просила через свекруха щоб він ліг в стаціонар), ні приходив до дитини в гості і не дзвонив йому. Зараз я заміжня, чекаємо малюка, чоловік хотів би усиновити старшего.Подскажіте, який шанс, що батька дитини позбавлять батьківських прав? І взагалі чи має сенс це робити?

Привіт, ми з чоловіком розлучені і з червня 2016 вмістити не жівём.Аліменти він платіт.Нашімі справами не цікавився і взагалі говорив, що зникне з нашої жізні.Вел розгульний спосіб життя (пив, вживав наркотики) .У мене є листування з його друзями про те, як вони збираються проводити час своё.А недавно він вирішив, що йому потрібна дитина і хоче нас повернути, але спосіб життя веде той же.Дома у нього живуть 2 кішки, собака і папуга, постійно сидять гості і розпивають спиртні напої, як його друзі, так і його батьки, відповідно ніякого порядку немає.А н хоче через суд домогтися спілкування з дитиною, чого я, природно, не хочу, т.к.счітаю подібна поведінка завдасть шкоди моєму ребёнку.Получітся у нього виграти суд? Якщо я подам позов про позбавлення його батьківських прав, чи позбавлять його?

30.09.2016 15:16:53, Катерина Айсман

Доброго дня! Мій батько всю їх спільне життя б'є мою маму, мене, мого брата! До мене він домагався цілий рік! Я втекла з дому як тільки закінчила школу (в 2013 році). Зараз я заміжня, у мене є дочка, я вагітна другою дитиною, хочу забрати до себе маму і брата, але вони бояться батька. Зараз ми вирішили, що вони таємно поїдуть від нього до мене (я живу в Єкатеринбурзі, а вони в г.Чусовой пермського краю). Потім мама подасть на розлучення і на позбавлення його батьківських прав. Зробити це в Чусовом вони не можуть, тому що якщо мама скаже йому про свої наміри, він просто може зробити її інвалідом! Підкажіть будь ласка, як нам правильно все зробити, щоб подати на розлучення і позбавити батьківських прав, і при цьому не зустрічатися з ним. Він психічно не здоровий, тільки ось довідки немає ..

14.08.2016 15:44:34, Ксенія

які документи потрібно зібрати для того що б подати заяву до федерального суду для позбавлення батьківських прав батька дитини?

08.10.2015 14:57:13, Світлана Гамурарь

Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, батьки розлучені, дитина проживає з матір'ю, є підстави позбавити батька батьківських прав, чи позначиться це якимось чином на подальшу долю дитини? (Чи може позбавлений прав батько в юридичному плані "заплямувати" біографію дитини або перешкодити, припустимо, влаштуванню на будь-яку роботу?)

Доброго дня! Допоможіть будь ласка розібратися з одним питанням. Хотіли усиновити дитину, чекали суду, щоб позбавили батьківських прав батьків. Батьки дитини алкоголіки, жодного разу не приходили відвідувати. Нам сказали, що в 90% таких випадках - позбавлення. Але нещодавно з'явився батько, який хоче забрати. Каже, що пити кинув, встав на шлях виправлення і т.д. У нас є докази про його погане минулому. Позбавлять його? Дуже хочемо цю дитину!

Я хочу позбавити батька батьківських прав! Але він виплачує аліменти, б'є мене і нічого подібного! Він просто не цікавиться моїм життям, моїм здоров'ям і інтересами! Грубо кажучи-для нього мене не існує! Він пішов від нас, коли мені було 9 місяців-аліментів домоглися через суд, + коли він йшов від нас, моя мама була вагітна і від того що вона не могла б утримувати двох дітей, а їй на той момент було 19-20 років, вона зробила оборт! Він знав про дитину і кинув нас! В шлюбі вони не перебували! І його моє життя не цікавить! Але він подав документи на заборону на виїзд! Дізнавшись що я лечу до Японії працювати моделлю! Все було за контрактом, погоджено з агентом, я з'їздила в Японію! Це було не рабство і не проституції! Все законно! Він дізнавшись про це відразу ж вирішив подати заяву на заборону на виїзд за кордон! Я хочу позбавити його батьківських прав! Або я читала є така річ (відмова від одного з батьків) що я можу зробити?

11.08.2014 1:00:56, Кругла

.

Коментувати можут "Позбавлення батьківських прав: питання і відповіді"

1. Що мається на увазі під позбавленням батька дитини батьківських прав?
2. В яких випадках можуть позбавити батьківських прав?
3. Які документи потрібні?
4. Що може підтвердити зловживання батьківськими правами?
5. А чи можна позбавити батьківських прав людини, який просто відсутній в житті дитини?
6. Чи є якісь випадки, в яких батька дитини не можуть позбавити батьківських прав?
В чому різниця?
9. Як співвідноситься позбавлення батьківських прав з виплатою аліментів?
10. Чи можна відновити батьківські права?
1. Що мається на увазі під позбавленням батька дитини батьківських прав?
BIKINIKA.com.ua
Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua. Казино "Buddy.Bet" обещает вам море азарта и незабываемых моментов. Поднимите ставки и начните выигрывать прямо сейчас.

We have 4 guests online